Lahkunud on Eesti Raadio kauaaegne muusikatoimetaja Helve Võsamäe

Helve Võsamäe

FOTO: Eesti Raadio arhiiv

Helve Võsamäe sündis 16. jaanuaril 1938. Ta kasvas üles Tallinnas ning lõpetas Tartu Ülikooli eesti filoloogina 1961. aastal. Samal aastal asus ta tööle Eesti Raadiosse, kuhu jäi 44 aastaks.

Helve alustas kuuldemängude toimetuses, edaspidi töötas kirjade osakonnas ja oli 1973. aastast muusikatoimetaja. Koos abikaasa Edgar Selbergiga toimetas Helve Võsamäe üht kõigi aegade populaarseimat raadiosaadet – «Muusikalist tundi». 1964. aastal alguses saanud mitmekesise muusikavalikuga «Muusikaline tund» oli eetris kolm aastakümmet ja pakkus kuulajatele teadmisi, elamusi ning osalemisrõõmu.

Suure populaarsuse saavutasid «Muusikalise tunni» viktoriinid, muusikamängud ja aktiivsete osalejate suvised Eestimaa ekskursioonid, mida mäletatakse siiani. 1971. aasta auditooriumiuuringu andmetel kuulas «Muusikalist tundi» lausa 95% elanikkonnast. Aastatel 1996–2005 oli Helve Võsamäe Eesti Raadio arhiivitoimetaja. Eesti Raadio elutööpreemia pälvis ta 1999. aastal.

Helve oli alati uudishimulik ja osavõtlik ning valmis jagama oma rikkalikke kogemusi ja lugusid muusikast, teatrist ja raadiost. Tal oli palju sõpru ja palju plaane ning ta elas loomingulist elu täiel rinnal. Helve lahkus meie hulgast 27. detsembril olles eksootilisel puhkusereisil, paar nädalat enne oma 80. sünnipäeva.

Tagasi üles