E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vikerraadio alustab teatrisaatega


Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Lea Tormis.
Lea Tormis. Foto: Sander Ilvest

Sel pühapäeval, 14. jaanuaril kell 16.05 alustab Vikerraadios uus saade «Teatrivaht», kus arutletakse eesti teatris ja Eesti teatrites toimuva üle. Vahis on korraga või vaheldumisi kolm vaatlejat: Lea Tormis, Madis Kolk ja Meelis Oidsalu. Igas saates tutvustatakse mõnd silmatud lavastust, püütakse teatriilmas säravate tähtede järgi koordinaate määrata ja kui vaja, hoiatatakse karide eest.


Esimeses saates räägitakse Draamateatris etenduvast Uku Uusbergi / Anton Tšehhovi «Ivanovist» ning Teatri NO99 hetkeolukorrast lavastuste «Hüsteeria» ja «Heasoovijad» näitel. Samuti annavad teatrivahid vaatamissoovituse.

Üle 50 aasta lavakoolis töötanud Lea Tormis on inimene, kes kannab endas eesti teatri- ja kultuurilugu ning keda ennast kannab raugematu uudishimu üha mitmekesistuva teatrielu vastu. Madis Kolk on ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja ja teatrikriitik, teinud arvukalt süvaintervjuusid teatrimaailma vägevatega ning hoiab alles kõikide lavastuste kavalehed, mille etendusi ta külastab. Meelis Oidsalu on nn inimene tänavalt – riigiametnik, kes ajuti teatrikriitikat avaldab.Saates tehakse põikeid teatrilukku ja -teooriasse, ent saatetegijate südameasi on teatriajakirjanduse edendamine viisil, mis just hetkel teatrite mängukavades olevate lavastuste vaatamiskogemust avardab.«Teatrivaht» on Vikerraadio eetris kaks korda kuus pühapäeviti kell 16.05.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles