P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Baltoscandali passid tulevad täna müüki

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Baltoscandal.
Baltoscandal. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

4.–7. juulini Rakveres toimuva rahvusvahelise etenduskunstide festivali Baltoscandal passid tulevad müüki täna, 15. jaanuaril. Juba viieteistkümnendat korda ning iga kahe aasta tagant toimuv festival esitleb kaasaegseid suundi Euroopa ja maailma etenduskunstides.

Festivali kava avalikustatakse kevadel, kuid mitu esinejat on juba teada. Juubelimaigulisele festivalile tulevad lisaks uute tulijatele värskeit töid näitama ka varem siin käinud esinejad. Eelmisel festivalil publikut omapärase muusikateatriga üllatanud Joris Lacoste'i uues lavastuses «Suite n°3» saab kuulda kõiki Euroopa Liidu keeli. Forced Entertainment Brexitit korraldavast Suurbritanniast tuleb külla lavastusega «Real Magic» ja proovib mängulises võtmes mõtteid lugeda.

Esmakordselt on festivalil Teatr Powszechny Poolast lavastusega «Klatwa», mis esitab küsimusi kaasaegse kunsti, inimese ja religiooni suhete kohta. Ivo Dimchev on taas Rakveres, sedakorda muusikalise etteastega. Jérôme Beli «Gala» annab Rakvere ja Lääne-Virumaa rahvale võimaluse lavale astuda ning juubeli puhul avatakse Baltoscandal Rakvere keskväljakul suurejoonelisemalt kui muidu. Tulemas on ka traditsiooniline jalgpallimatš romantikute ja küünikute vahel ning kontserdid klubiõhtutel.

Festivali kunstiline juht Priit Raud: «Baltoscandal on tulevikku vaatav ja kätt ühiskonna pulsil hoidev. Intrigeeriv ja rahustav. Mõtlemapanev ja vabastav. Viieteistkümnes festival tuleb ehk rohkem meie ja ühiskonna peale mõtlev. Mitte tingimata ülitõsiselt. Me räägime karmidest asjadest, kuid ei lähe moraalitsemise teed. Me näitame, et selline see maailm lihtsalt on. Me pole kõigega nõus, mis siin sünnib. Me kritiseerime, aga aktsepteerime. Me näitame austust üksteise vastu ja selle vastu, mida keegi teeb. Me ei õpeta kellelegi, mis on õige.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles