Rao Heidmetsa animafilm võitis Norra festivalil peaauhinna

Stseen animafilmist «Kaasasündinud kohustused» FOTO: Rao Heidmets «Kaasasündinud kohustused»

Vaid kolm päeva pärast animafilmi «Kaasasündinud kohustused» esilinastust pälvis see Rao Heidmetsa film juba esimese suure tunnustuse - Norra Fredrikstadi filmifestivali Grand Prix' ehk peaauhinna Kuldse Gunnari.

Animafilmi autori teatel põhjendas rahvusvaheline žürii oma otsust järgmiselt: «Film näitab meile häirivat pilti kaasaja meediast ja kultuurist. Pilti, mis paneb meid ühtaegu naerma ja mõtlema. Linateose hüpnotiseeriv rütm naelutab vaataja tähelepanu ekraanile esimestest kaadritest viimasteni ning selles on meisterlikult kasutatud erinevaid animatehnikaid.»

Kümneminutilises animafilmis on korraga ja läbisegi ekraanil näitlejad - Marika Korolev ja Peeter Oja - ning kümned nukud. Film on juba valitud mitmete eelseisvate rahvusvaheliste festivalide võistlusprogrammi.

Fredrikstadi festival on üks üheksast tähtsamast Euroopa animafestivalist, millel on õigus esitada filme ka Euroopa prestiižsele auhinnale Cartoon d'Or'ile - tänu festivalivõidule kandideerib «Kaasasündinud kohustused» ka sellele auhinnale.

Tagasi üles
Back