N, 5.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paide Teater saab reaalsuseks

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Yorki hertsoginna (Ene Järvis) «RICHARD3» proovis.
Yorki hertsoginna (Ene Järvis) «RICHARD3» proovis. Foto: Paide Teater

Laupäeval, 10. märtsil esietendub Paide Muusika- ja Teatrimajas «RICHARD3», mis põhineb William Shakespeare’i tragöödial «Kuningas Richard Kolmas».

«RICHARD3» jõuab lavale Paides ning see on Paide linna ja EMTA lavakunstikooli kaks aastat tagasi sõlmitud koostöölepe üheks esimeseks sammuks jõudmaks Paide Teatri asutamiseni. Noored teatritegijad lavakunstikooli 28. lennust moodustavadki osa nendest, kes loodava Paide Teatri loomingulist poolt juba sügisel sisustama hakkavad. Praegu esitavad nad Paides lõpulavastusi, eksamitöid ja teisi projekte.

«RICHARD3» toob lavale inetud võimumängud, mille küüsi inimesed langevad. Richardid, kes tapavad kuninga, et ise kuningaks saada, ei ole meie kõrvalt mitte kuhugi kadunud. Nad kõnnivad meile tänaval vastu, naeratavad meelalt, figureerivad hommikuse ajalehe esiküljel, Facebooki newsfeedis, õhtuste uudistesaadete ekraanil. Me elame neile kaasa. Nende käes on võim. Milline võim? Aga mis on võim? On see üldse midagi enamat kui illusioon? Kuidas võtab üks inimene teised enda kontrolli alla? Ja kuidas võim lõpuks võimulolija üle võimust võtab?

«RICHARD3»  etendub neljal korral: 10., 11. ja 31. märtsil kell 18 Paide Muusika- ja Teatrimajas ning 02. aprillil Vene Teatri suurel laval. Piletid müügil Piletimaailmas ning Paide Muusika- ja Teatrimaja kassas.

Lavastaja Jan Teevet (EMTA lavakunstikooli 28. lend), laval näitlejad Steffi Pähn, Ingrid Margus, Joosep Uus, Johannes Richard Sepping, Ursel Tilk (EMTA lavakunstikooli 28. lend) ja Ene Järvis. Kunstnik Freda Purik (Eesti Kunstiakadeemia), valguskunstnik Karolin Tamm (TÜ Viljandi kultuuriakadeemia), videokunstnik Maria Elisaveta Roosalu (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia), helikunstnik Kirill Havanski (EMTA lavakunstikooli 28. lend), mõttetugi Oliver Issak (Tartu Ülikool).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles