Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Indrek Laul kingib Tartu Jaani kirikule Estonia kontsertklaveri

Tartu Jaani kirik. FOTO: Toomas Tuul

Pühapäeval, 25. märtsil kingib SA EELK Toetusfondi nõukogu esimees ettevõtja Indek Laul Tartu Jaani kirikule spetsiaalselt kirikule valmistatud kontsertklaveri Estonia 225. Klaver antakse kirikule üle kell 11 algaval palmipuudepüha jumalateenistusel. Kell 12.30 algab sündmust tähistav kontsert, kus musitseerivad Tanel Joamets, Andre Hinn, Piia ja Peeter Paemurru, Liisa-Maria Marrandi, Margus Riimaa, German Gholami ja Jorma Toots.

«Esiteks on positiivne, et tänu uuele klaverile laienevad Jaani kiriku võimalused korraldada erinevate kavadega kontserte, ja Tartu linnas on nüüd veel üks suurepärase akustikaga kammermuusika esitamise paik. Veelgi märkimisväärsem on aga Eesti kultuuriruumis üsna harukordne metseenluseakt, millega kultuuriteadlikud äriringkonnad suunavad oma abi ja vahendid sinna, kus need tõepoolest oodatud ja vajalikud on,» räägib Eesti Kontserdi peaprodutsent Lauri Aav.

«Ühiskond mõistab ja hindab kõrgelt kiriku tööd eesti kultuuri edasikandmisel,» ütleb EELK Tartu Jaani koguduse õpetaja Triin Käpp. «Kirik on erinevate töövormide kaudu avatud kõigile. Jaani kirik on vanim säilinud kontserdipaik Tartus. Ülikooli Jaani koguduse nimel tänan meie toetajaid kingituse eest, ning olen kindel, et tänu teile kõlab meie pühakojas kaunis klaverimuusika nüüd senisest oluliselt sagedamini.»

Estonia kontsertklaverid on oma laulva kõla tõttu kõrgelt hinnatud nii Eestis kui ka välismaal. Tänavu tunnustati klaverivabrikut Ameerika muusikatööstuse assotsiatsiooni NAMM verstaposti auhinnaga.

SA EELK Toetusfondi eesmärk on toetada Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut kristliku usu, maailmavaate ja kultuuri edendamisel ning pärandi säilitamisel Eestis. Toetusfondi asutasid eraisikutena Indrek Laul (fondi nõukogu esimees), Janek Mäggi (fondi nõukogu aseesimees), Väino Kaldoja ja Urmas Viilma. Lisaks neile kuuluvad nõukokku Heiti Hääl, Jüri Kraft, Mart Hirtentreu ja Jüri Ehasalu.

Tagasi üles
Back