Krist Gruijthuijsen on Berliini maineka kunstikeskuse KW juhataja. KW on tuntud eksperimentaalse ja uuendusliku programmi poolest ning töötab tihedalt selliste kunstimaailma tipp-asutustega nagu MoMA PS1 New Yorgis, Veneetsia biennaal, documenta. KW on üks Berliini biennaali algatajatest ja läbiviijatest.
Taru Elfving on Soome kuraator ja kunstiteadlane. Elfving on pikalt töötanud Frame kunstikeskuses ning sellega seoses olnud ka mitme Veneetsia biennaali Soome paviljoni produtsent ning 2015. aasta Soome paviljoni kuraator.
Valentinas Klimašauskas on Leedu kuraator ja kunstikriitik, kes elab Berliinis. Hetkel on Klimašauskas kim? kunstikeskuse programmijuht. Eelnevalt on ta töötanud pikalt Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses kuraatorina ning Veneetsia biennaali Leedu paviljoni tiimis.
KONKURSI KUTSE:
58. rahvusvahelise Veneetsia biennaali Eesti paviljoni ekspositsiooni konkurss
PROJEKTIDE ESITAMISE TÄHTAEG: 12. aprill 2018 kell 12.00
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus kuulutab välja 58. rahvusvahelise Veneetsia kunstibiennaali Eesti paviljoni näituseprojektide konkursi.
Veneetsia biennaal on vanim ja suurim rahvusvaheline kunstisündmus. Eesti osaleb biennaalil rahvuspaviljoniga kaheteistkümnendat korda. Eesti ekspositsiooni korraldajaks on SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (edaspidi KKEK). Eesti osalemist Veneetsia biennaalil rahastab Kultuuriministeerium.
Konkursile ootame detailselt läbimõeldud kaasaegse kunsti näituseprojekte, mis sisaldavad selgelt väljendatud näitusekontseptsiooni, kataloogi (vm kaasnevate väljaannete või ürituste) ideed, teostuse eelarvet, tööplaani ning projektiga seotud töörühma nimekirja koos allkirjastatud nõusolekutega.
Võrreldes kolme viimase biennaali paviljonidega Palazzo Malipieros muutub näituse asukoht. Seetõttu ei ole projekti osana sel korral nõutud näituse täpset ruumiplaani. Asukoha kinnitumisel teeb KKEK näituseruumi plaani ja tehnilised eripärad avalikuks kodulehel. Hetkel saab tutvuda võimaliku näitusepinnaga siin.