R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanemuine toob lavale Disney muusikali

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
«Kaunitar ja koletis»
«Kaunitar ja koletis» Foto: Disney

Georg Malviuse lavastusena esietendub Disney muusikal «Kaunitar ja koletis» 24. novembril Vanemuise teatris ja 11. jaanuaril Tallinnas.

Muusikali «Kaunitar ja koletis» aluseks on Disney Pictures’i 1991 linastunud muusikaline mängufilm, mis omakorda on loodud Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’i klassikalise prantsuse muinasjutu ainetel.

«Kaunitar ja koletis» on lugu külmaverelisest printsist, kes on võlukunsti abil muudetud inetuks olendiks karistuseks liigse isekuse eest. Selleks, et oma inimesekuju tagasi saada, peab koletis äratama armastuse ilusas noores naises ja seda enne, kui on liiga hilja…

«Kaunitar ja koletis» on mõeldud tõelisele Disney filmide fännile. Rohked tantsu- ja laulunumbrid lummavad muusikalide austajaid glamuuri ja erakordsete efektidega ning võluvad väiksemaid vaatajaid fantaasiaküllaste tegelasega.

Imeilus armastuslugu ei jäta kedagi külmaks – värvikas lavastus tuletab suurtele ja väikestele meelde, et kõik ei ole alati nii, nagu esialgu paistab: teinekord võib koledast saada ilus ja esmapilgul ilusana näiv osutub tühiseks.

Muusikali «Kaunitar ja koletis» helilooja on Alan Menken, laulusõnade autor Howard Ashman ja Tim Rice, libreto autor Linda Woolverton, Disney originaali lavastaja on Robert Jess Roth.

Muusikali lavastab Vanemuise teatris Georg Malvius (Rootsi), muusikajuht on Martin Sildos, koreograaf Adrienne Ǻbjörn (Rootsi), lavakunstnik Iir Hermeliin, valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi), kostüümikunstnik Mare Raidma, tõlkijad Tõnu Oja ja Villu Kangur.

Osades Saara Kadak või Kärt Anton, Kalle Sepp või René Soom (RO Estonia), Aivar Tommingas või Lauri Liiv, Silver Laas või Juss Haasma, Mihkel Tikerpalu (Nukuteater) või Oliver Timmusk, Andres Mähar või Simo Breede, Merle Jalakas või Ele Millistfer, Anett Viinalass või Nele-Liis Vaiksoo, Norman Salumäe või Saamuel Pilpak, Karmen Puis või Kristina Vähi, Rasmus Kull.

Lavastuses teevad kaasa Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester.

Muusikali «Kaunitar ja koletis» litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles