E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Alustab uus veebiraadio

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Heidy Purga on kogenud DJ, kes enda teadmisi ka noortele edasi annab.
Heidy Purga on kogenud DJ, kes enda teadmisi ka noortele edasi annab. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

1. mail alustab tegevust online-raadio IDA, mille tegijateringi kuulub sadakond kohalikku DJ-d, muusikut, arhitekti, kriitikut, disainerit ja sotsiaalteadlast. Teiste seas plaadifirma Frotee kutid, Eliann Tulve, Mava ja Nebukat, Heidy Purga ja Tõnu Pedaru.

Saated avangard- ja jazzmuusikast hip-hopi, indie, boogie ja klubimuusikani jõuavad eetrisse Telliskivi Loomelinnakus raadiostuudioks kohandatud merekonteinerist.

Muusikaprogrammi kõrval on saatekavas olulisel kohal ka jutu- ja vestlussaated. Näiteks UTC+2, mis räägib antropoloogiast, aeglusest ja haridusest, raamatupood Puänti ja kirjastus Lugemiku kureeritud (uus) raamat ning Liisa Tageli ja Keiu Virro päevakaja peegeldav «Vastuvõtt».

Formaadina on online-raadio, mille sisu loovad kohaliku kultuurivälja olulisemad mõtlejad ning erinevate subkultuuride esindajad, trend nii Euroopas kui Ameerikas, kuid Põhja-Euroopas on IDA ainulaadne. Uue online-raadio eesmärk on olla platvorm nii praegustele kui tulevastele tegijatele kohalikul kultuuriväljal ja pakkuda võimalust oma loomingu ja teadmiste tutvustamist laiemale publikule.

Maikuu programm on otse-eetris igal argipäeval kella kümnest hommikul südaööni ning kuulatav aadressil www.idaidaida.ee Kõik saated on arhiveeritud ning järekuulatavad. IDA algatajad ja eestvedajad on Natalie Mets, Ats Luik ja Robert Nikolajev.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles