Kumus uus näitus

David Claerbout "KUNINGAS" (Alfred Wertheimeri 1956. aasta foto järgi noorest mehest nimega Elvis Presley). 2015–2016. Ühekanaliline videoprojektsioon, 10 min

FOTO: David Claerbout

6. juulist on Kumu kunstimuuseumis avatud Eesti Vabariik 100 programmi kuuluv näitus «Ekraani arheoloogia», mis kaevab erinevate meediate vahendusel välja meie põlvnemislood, sõpruse satelliidiga, kassitarkused kosmosest ja palju muud.

Näitus on rahvusvaheline edasiarendus kuraatoriprojektist «Ekraani arheoloogia. Eesti näide», mis toimus 2017. aasta sügisel Brüsselis Bozari kunstikeskuses Eha Komissarovi kureerimisel. Brüsselis lähtus väljapanek Eesti kui innovatiivse e-riigi kuvandist ja kaasas kunstnikke, kes näevad oma rolli reaalsuse siirdamises virtuaalselt kujutletavasse ja sotsiaalsesse ruumi. Kumus toimuvat näitust täiendavad rahvusvahelise kunstnikegrupi teosed, mis mõtestavad lahti uuest vaatenurgast sellised teemad nagu digiturvalisus, ekraani ja ajaloolise tehnoloogia suhe ning visuaalkultuuri kriitika.

Näitus on eelkõige orienteeritud nähtustele, mille vastu tunnevad huvi praegu Eestis töötavad kunstnikud. Siia hulka kuuluvad erinevat tüüpi dokumentaalsed ja lavastuslikud jutustused, analoog- ja digitaalse tehnoloogia spetsiifikaga tegelevad teosed, multimeedia installatsioonid, samuti erinevad arvuti- ja veebipõhised arengud.

Näitusel osalevad kunstnikud Erik Bünger, David Claerbout, Paul Kuimet, Marge Monko, Deimantas Narkevičius, Rosalind Nashashibi ja Lucy Skaer, Taavi Suisalu, Artur Żmijewski, Timo Toots, Ivar Veermäe, Sigrid Viir, Tõnis Vint, Pinar Yoldas. Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini.

Tagasi üles