Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. «Valitseja oli oma linnalähedases majas ja mõõtis selle lähedal kohta maja vundamendile ja aiale, mille tarvis oli Tema Kõrgeaususe juures Peterburist kaasa toodud arhitekt Michetti,» loeme 22. juuli 1718 sissekandest tsaar Peeter I välipäevikus.
22. juulil tähistatakse suurt juubelipäeva terves Kadriorus. Pidulik avatseremoonia toimub Kadrioru lossi ees kell 12.00. Sellele järgnevad lossiaiamängud: mängulised ja loomingulised tegevused lastele ja täiskasvanutele, mille käigus tutvume erinevate ametimeestega, kes Kadrioru algusaegadel siin töötasid. Lossiaiamängudes osalevad Kadrioru kunstimuuseum, Kadrioru park, Peeter I majamuuseum, Mikkeli muuseum, lastemuuseum Miiamilla, Kumu kunstimuuseum, Vilde muuseum ja restoran Mon Repos. Külastada saab ka Presidendi Kantselei roosiaeda ja Kadrioru majakat Lasnamäe klindi nõlval.
Kadriorg täitub ajaloolistes kostüümides värvikate tegelastega, kellelt külastajad saavad teada, kes oli kastellaan, milliseid töid tegi kiirkäskjalg, õuekunstnik või tantsuõpetaja, kes elasid slobodaas ja kui kaugele näeb Kadrioru tuletornist. Kõik väljas toimuvad tegevused on osalejatele tasuta, muuseumide külastused (välja arvatud Kumu) on sünnipäevahinnaga üks euro.
Kell 13.00 toimub Kadrioru lossi banketisaalis Kadrioru lossi- ja pargiansambli 300. aastapäevale pühendatud Eesti Posti margi esitlus. Postmargi kujundas Lembit Lõhmus, selle tiraaž on 35 000 eksemplari, ühe margi hind on 0,65 eurot. Poognal on kümme marki Kadrioru lossi motiiviga. Esitlusel saab margile esimese päeva templi ja autori autogrammi.