N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kultuurkapital toetab ajakirja Looming pea 12 000 euroga

BNS
Facebook
Comments
Foto: Liis Treimann / Postimees

Kirjanduse sihtkapital eraldas kultuurkapitali 2011. aasta teise jaotusega suurima summa ehk 11 952 eurot ajakirja Looming kolmanda kvartali honorarideks ja tegevustoetuseks, selgub kultuurkapitali andmetest.

Ajakiri Hea Laps sai väljaandmistoetust 10 000 eurot, ajakiri Keel ja Kirjandus tegevuskuludeks ja honorarifondiks 8628 eurot ning ajakiri Täheke honorarifondiks 6000 eurot. Nii Loomingu, Keele ja Kirjanduse kui ka Tähekese väljaandjaks on sihtasutus Kultuurileht.

Raamatu «Vene pagulaskultuur Eestis 1918-1940» väljaandmist Sergei Issakovi poolt toetas kultuurkapital 2500 euroga. Karl-Martin Sinijärv sai luuleraamatu «Krümitor 0671» väljaandmiseks ja autoristipendiumiks kokku 4000 eurot.

5000 eurot saab Dalkey Archive Press Toomas Vindi «Lõppematu maastiku» ja Mati Undi novellide väljaandmiseks inglise keeles.

Kultuurkapitali nõukogu toetab Eesti seisukohalt oluliste ja traditsiooniliste või uute algatustena kultuuri- ja spordiürituste korraldamist ning läbiviimist, kultuurivaldkonna perioodilisi väljaandeid, kultuuri- ja spordiorganisatsioonide või üksikisikute osalemist konverentsidel, seminaridel, festivalidel ja muudel üritustel või võistlustel Eestis või väljaspool Eestit, samuti loome- ja teadusalast tegevust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles