Urmas Lennuk asub Vanemuise draamajuhi ametisse

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Urmas Lennuk oma kodus Rakvere lähedal Rõmeda külas.
Urmas Lennuk oma kodus Rakvere lähedal Rõmeda külas. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Alates homsest asub Vanemuise teatri draamajuhi ametikohale Urmas Lennuk.

«Julgen ausalt öelda, et ma ei tea, milliseks peaks kujunema Vanemuise draama,» tunnistas Lennuk. «Ma võin teada ja nimetada mõningaid sõnu, mis seda ligilähedaselt kirjeldavad. Aga see-eest tean väga täpselt, milliseks ta kujuneda ei tohi – Vanemuise draama ei tohi kujuneda selliseks teatriks, mis vaatajatega ei suhtleks.»

«Arvan, et praegu on eestlaste jaoks rasked ajad, mis soodustavad püsiväärtuste devalveerumist. Teater peab inimesi aitama neist aegadest auga välja tulla,» rääkis Lennuk.

Teatri juht Paavo Nõgene ütles, et iga organisatsioon ja iga loominguline meeskond vajab aeg-ajalt värsket verd vereringesse ning Urmas Lennuk on viimastel aastatel nii näitekirjaniku, lavastaja kui stsenaristina palju tunnustust kogunud. «Loodame, et koos temaga saab Vanemuise draamatrupp uue hingamise ning nii truppi kui publikut ootavad ees põnevad ja elamusterohked teatrihooajad,» rääkis Nõgene.

Lennuk lõpetas aastal 1990 Tamsalu Keskkooli ja aastal 2000 EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastaja eriala. Ta on töötanud Tamsalu Kultuurimaja kunstilise juhina ja Saue Keskkoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Alates aastast 2000 on Urmas Lennuk olnud Rakvere Teatri kirjandusala juhataja, dramaturg ja lavastaja. Ta on töötanud ka EMA Kõrgema Lavakunstikooli dramaturgia õppejõuna.

Urmas Lennuk on kahekordne Eesti Näitemänguagentuuri (ENA) näidendivõistluse võitja. Tema näidenditest on lavale jõudnud «Kadrioru vanad», «Rongid siin enam ei …», «Ellumõistetud», «Taksitrallitajad», «Boob teab», «Jumalaema kiriku kellamees», «Igavene kapten», «Frankenstein – mäng elu ja surmaga», «Muinasjutumees», «Koidula», «Casanova», «Päeva lõpus», «Igavene kapten», «Kadunud tsirkus».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles