L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Konrad Mäe maal müüdi oksjonil miljoni krooniga

Facebook Twitter
Comments
Konrad Mägi «Naise portree»
Konrad Mägi «Naise portree» Foto: E-Kunstisalong

Esmaspäeval toimunud kunstioksjonil sai Konrad Mäe maal «Naise portree» uue omaniku enam kui miljoni krooni eest, maal jääb Eesti erakogusse.

E-kunstisalongi korraldatud oksjonil oli Eesti kunstiklassikasse kuuluva kunstniku maali alghind 500 000 krooni, lõpphinnaks kujunes üks miljon kümme tuhat krooni.

E-kunstisalongi juhi Tiia Karelsoni sõnul leidis väärtuslik teos koha erakunstikogus Eestis.

Karelson lisas, et Konrad Mägi portreesid liigub kunstiturul haruharva.

Konrad Mägi (1878-1925) teos «Naise portree» pärineb tema loomingu lõpuperioodist (aastatest 1922-1924). «Maalil on kujutatud äärmiselt võluvat ja elegantset daami, kelle isik on määratud jääma saladuseks,» sõnas Karelson.

«Antud teoses on palju kunstniku isiklikku emotsiooni ja tundmust - seega võib vihjeid otsida nii igast värvilaigust kui pintslilöögist,» lisas ta.

E-Kunstisalongi 21. oksjonil saatis menu ka Konrad Mäe õpilaste Albert Kesneri ja Kristjan Tederi maale. Müüdi veel Evald Okase, Imat Suumanni, Enn Põldroosi, Joann Saarniidu ja teiste töid.

Seekordse oksjoni väljapanekus oli eksponeeritud kokku 44 kunstiteost 33 erinevalt autorilt nii varasemast kui praegusest ajast.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles