K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kammerkoor Collegium Musicale saavutas Arezzos supertulemuse

Raul Sulbi
Kammerkoor Collegium Musicale saavutas Arezzos supertulemuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fragment kammerkoori kodulehest.
Fragment kammerkoori kodulehest. Foto: www.collegiummusicale.ee

Peagi aastaseks saav Kammerkoor Collegium Musicale saavutas eile hilisõhtul Itaalias lõppenud rahvusvahelisel kõrgetasemelisel koorifestivalil «Polifonico 2011» Grand Prix voorus teise koha, jäädes tasavägises võistluses alla Jaapani koorile Vox Gaudiosa, mille dirigent on Ko Matsushita.

Ühtlasi saavutas kammerkoor Collegium Musicale kahes kategoorias esikoha ja eripreemia kaasaegse muusika vooru eest, teatas koori pressiesindaja.

Festivali Grand Prix vooru pääses edasi ainult kolm koori: kammerkoor Collegium Musicale Eestist, kammerkoor Vox Gaudiosa Jaapanist ja Salt Lake City Vocal Artists USAst.

«Meile oli tõeliselt suur au laulda Grand Prix voorus koos nii suurepäraste kooridega. Loomulikult oleme rõõmsad ja uhked oma saavutuse üle. Saime ühtlasi nii palju positiivset tagasisidet ja kontakte edaspidiseks, mis on samuti suur väärtus,» ütles koori dirigent Endrik Üksvärav. «Tegemist oli tõelise laulumaratoniga – näiteks reedel oli meil kolm kategooriat sisuliselt järjest. Lauljad olid uskumatult tublid. Ei oskagi neid kuidagi ära tänada või öelda, mida tegelikult tunnen,» lisas Üksvärav.

Arezzo festivali laulis eestlaste jaoks kuulsaks Tallinna Kammerkoor Kuno Arengu juhtimisel (1972). Festival kuulub European Grand Prix sarja festivalide hulka ja on neist kõige tähtsamal positsioonil. Kokku valiti tänavu Arezzosse võistlema 12 koori. Kammerkoor Collegium Musicale osales neljas kategoorias. Festivali seitsmeliikmelise žürii esimees oli dirigent Peter Broadbent (USA).

Arezzo festival oli kammerkoor Collegium Musicale jaoks tänavu kolmas konkurss – aprillis osales koor Tallinna rahvusvahelisel koorifestivalil, kus saavutati III koht kammerkooride kategoorias. Juulis saatis koori edu Itaalias Gorizias toimunud koorifestivalil, kus toodi koju nii Grand Prix vooru võit, kui viis kategooriavõitu. Vahele mahtus ka Suurbritannia
kultushelilooja Roxanna Panufniku «Tallinna Missa» maailma esiettekanne ning ees ootab ülesastumine 27. septembril Erkki-Sven Tüüri autorikontserdil Tallinnas Rotermanni Soolalaos, kus koori ja vanamuusika ansambli Hortus Musicus esituses kõlab «Psalmoodia», dirigendiks on Andres Mustonen.

Märksõnad
Tagasi üles