N, 8.12.2022

Vau! Tulekul on Eesti esimene üldluulepidu

Kultuuritoimetus
Vau! Tulekul on Eesti esimene üldluulepidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Üllar Saaremäe
Üllar Saaremäe Foto: Arvet Mägi

Rakvere linnuses toimub 17. augustil  Eesti esimene üldluulepidu. Rännaku läbi Eesti luule ja ajaloo teevad ligi 30 armastatud näitlejat ning ühiskonnategelast, luulepeole järgneb kontsert «Punklaulupidu 10 aastat». 

Üldluulepeo idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe sõnul on Eesti luulepärand meeletult lai ja hea. «Esitamisele tulevad nelja ajaperioodi luulepärlid. Alustame esimestest eesti keeles kirjutatud luuletekstidest ja lõpetame tänapäevase loominguga. Kindlasti ei saa me ka Kristjan Jaagu ja Koidula loominguta, aga need ongi Eesti rahva tüvitekstid,» selgitas Saaremäe.

Üldluulepeo programm käsitleb nelja perioodi Eesti ajaloos. Eesti esimese iseseisvusperioodiga tegeleb Pille-Riin Purje, nõukogude ja väliseesti luulega Toomas Suuman, luulega taasiseseisvumisest tänapäevani Tiina Mälberg ning ärkamisaja luulest teeb valiku Üllar Saaremäe.

Üldluulepidu kuulub EV100 programmi. «Juubelisuve pärl on augustis toimuv EV100 suvine peonädal, mis toob kokku Eesti inimesed ja meie sõbrad,» ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. «Suvise peonädala veab käima Rakvere linnuses toimuv Eesti esimene üldluulepidu. Selle ligi 100 luuletust viivad meid erakordsele rännakule viimase saja aasta Eesti luulemaastikel,» lisas Kasterpalu.

Eesti esimene üldluulepidu toimub 17. augustil Rakvere linnuses. Luulepidu algab kell 21 ning esitamisele tuleb ligi 100 teost. Peole järgneb kontsert «Punklaulupidu 10 aastat», millega tähistatakse punklaulupeo 10. juubelit.

Märksõnad
Tagasi üles