E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgusid väikelaste raamatu konkursi võitjad

Hanneli Rudi
, reporter
Selgusid väikelaste raamatu konkursi võitjad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eva  Koff kohtumas lastega.
Eva Koff kohtumas lastega. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Lasteraamatukonkursi «Põlvepikuraamat» auhinnakomisjon tunnistas esimese koha vääriliseks töö märgusõna all «Keerutädi», mille autoriteks on Eva Koff ja Marja-Liisa Plats.

Komisjon leidis, et tegemist on kõige läbimõelduma pildi ja teksti koosmängulise originaaliga, mis on kirjanduslikult heal tasemel, teatas kultuuriministeerium. Teise koha sai Tiia Metsa töö märgusõna all «TomTom». Kolmandat kohta jagasid kaks tööd – töö märgusõna all »Kell Üks», autoriks Annika Tonts ning Kertu Sillaste töö märgusõna all «Kooki ja moosi».

Veel otsustati ära märkida töö märgusõnaga «Luuletar», autoriteks Urve Tinnuri ja Kristel Maamägi. Ka Kristi Mägi töö märgusõnaga «Päikeseraamat» leidis tunnustamist ning kolmas äramärgitud töö oli märgusõnaga «Meie suur puu», autoriteks Indrek Koff ja Louise Duneton.

Lasteraamatukonkursile «Põlvpikuraamat» oodati valmis käsikirju vähemalt viie illustratsiooninäitega lastele vanuses 1-5 aastat. Hinnati lasteraamatut kui tervikut, milles mängivad olulist rolli nii tekst kui kujundus. Konkursile laekus 75 võistlustööd.

Auhinnakomisjoni kuulusid Eesti Lastekirjanduse Keskuse lastekirjanduse konsultant Anne Kõrge, ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Kivirähk, kunstnik ja mitmete lasteraamatute illustraator Kirke Kangro, kirjastaja Piret Voll ning kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel.
 

Märksõnad
Tagasi üles