L, 3.06.2023

Vanemuine sõidab Ameerikasse

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Aivar Tommingas ja Ester Kuntu Tiit Palu lavastuses «Põlenud mägi».
Aivar Tommingas ja Ester Kuntu Tiit Palu lavastuses «Põlenud mägi». Foto: Andres Keil

13.-24. septembrini annab Vanemuise draamatrupp esimest korda oma 149 hooaja jooksul külalisetendusi Ameerika Ühendriikides. Eesti vanim teater etendab lavastusi «Põlenud mägi» ja «Punamütsike» eesti kogukondadele New Yorgis ja Washingtonis.

Gastroll sai alguse Rein Taagepera teatrielamusest «Põlenud mäe» (lavastaja Tiit Palu) etendusel ning soovitusest New Yorgi Eesti Majale see raamatute maailmast rääkiv lavastus endale külla kutsuda. Läbirääkimiste käigus lisandus «Põlenud mäele» ka lastelavastus «Punamütsike» (lavastaja Veikko Täär).

 Üle ookeani lendavas trupis on lisaks lavastajatele veel näitlejad Aivar Tommingas, Kärt Tammjärv, Reimo Sagor, Ester Kuntu, Külliki Saldre, Riho Kütsar ja Jaanus Tepomees.

2016. aastal esietendunud lavastust «Põlenud mägi» saab pärast Ameerikast naasmist Tartus näha veel kahel korral: 27. septembril ja 11. oktoobril 2018. «Punamütsikest» hetkel Vanemuise mängukavast ei leia, ent on võimalik, et lavastus jõuab mõnel järgneval aastal uuesti ka eesti laste ette.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles