Von Krahlis uued loengud

Sten Tamkivi

FOTO: Peeter Langovits

Sel nädalal toimuvad Von Krahlis algusega kell 18.00 kolm järgmist loengut sarjast «Elu pärast Googlet», milles seekord kõnelevad muusikateadlane Saale Kareda, ettevõtja Sten Tamkivi ja ökoloog Mihkel Kangur.

Sessiooni esimeses loengus «Inimest ja loodust väärtustav ühiskond» analüüsib esseist ja uue ühiskondliku liikumise edendaja Saale Kareda küsimust, kuidas luua nn win-win lahendusi, mis tagaksid inimväärse elu kõigile, ent ei teeks seda kellegi orjastamise või looduse väljakurnamise arvelt. Märksõnad on süsteemne muutus, koostööühiskond, ühtsusteadvus, rahumeelsed paradigmavahetused. 

Sessiooni teises loengus «Töö» võtab Eesti üks tuntumaid IT-ettevõtjaid ja investeerijaid Sten Tamkivi lahti töö olemuse tänapäeva maailmas. Kas töökoht on koht? Kui palju see, kust inimene leiab eneseteostuse ja sissetuleku on asukohaga seotud, ja mis siis saab, kui enam ei ole? Kas robotid võtavad meie töö üle? Märksõnad on töö kontseptsioonide drastiline muutus, mehhaniseeritud töö tagajärjed, organisatsiooni uued juhtimistavad.

Sessiooni kolmandas loengus «Keskkond» vastab Tallinna Ülikooli jätkusuutliku arengu dotsent ja ökoloog Mihkel Kangur küsimusele, millisel viisil on inimkond sellesse punkti jõudnud, kus me oleme seadnud ennast väljasuremisriski? Ning millised on täna meie valikuvõimalused ning perspektiivid? Märksõnad on jätkusuutlik areng, keskkonna teadlikkuse tõstmine ja haridus.

Loengud on eelregistreerunud kuulajatele tasuta. Loengud toimuvad Von Krahlis 16., 17., 18.oktoobril algusega kell 18.00. Huvipakkuvale loengule saab registreerida aadressil www.jaik.ee/loengud

Loengusarja «Elu pärast Googlet» kõrval on Vikerraadio eetris ka saade «Raadio JAIK», mis toob igal laupäeval kell 17.05 kuulajateni saatekülaliste pikema arutelu loengutel kuuldu põhjal. Loengusari «Elu pärast Googlet» ja saade «Raadio JAIK» on osa Von Krahli 25. hooaja hariduse ja kunsti suurprojektist JAIK, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja mille teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast. Loengusari valmib Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös. Lisainfo: www.jaik.ee

Tagasi üles