85-aastane debütant! Rein Taagepera avaldas luulekogu

Rein Taagepera.

FOTO: Sille Annuk / Tartu Postimees

Peamiselt poliitiku ja politoloogina tuntud 85-aastane Rein Taagepera avaldas hiljuti oma debüütluulekogu «Sinule mõtlen ma harva ja aina».

Rein Taagepera, «Sinule mõtlen ma harva ja aina».

FOTO: Raamat

Taagepera on sündinud 28. veebruaril 1933 Tartus. Ta põhenes okupeeritud Eestist 1944. aastal ning lõpetas keskkooli Marokos Marrakechis. Seejärel õppis ta USA-s ja Kanadas füüsikat, saades Delaware'i ülikoolist 1965. aastal filosoofiadoktori kraadi. 1969. aastal sai ta magistrikraadi rahvusvahelistes suhetes ja asus tööle California ülikooli Irvine'is, kuhu jäi kogu oma ülejäänud Ameerika-karjääri ajaks. Rein Taagepera politoloogia-alased tööd käsitlevad peamiselt valimisi ning neis rakendab ta kvantitatiivseid meetodeid, mille omandas füüsikuna.

Taagepera oli Eesti Kongressi ja Põhiseaduse Assamblee liige. 1992. aastal kandideeris ta presidendivalimistel ning saavutas Arnold Rüütli ja Lennart Meri järel kolmanda koha, kogudes 23% häältest. Hiljem oli ta üks erakonna Res Publica rajajaist ning esimees 8. detsembrist 2001 kuni 24. augustini 2002, kuid jäi peagi selle tegevusest kõrvale.

Tagasi üles