E, 2.10.2023

Sel reedel toimub Tallinnas Eesti esimene loovkirjutamise konverents

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Loovkirjutamine.
Loovkirjutamine. Foto: promo

Sel reedel, 26. oktoobril toimub Tallinna Polütehnikumis Eesti esimene loovkirjutamise konverents «Mis on hea teksti valem?». Konverentsi korraldab loovkirjutamiskool Drakadeemia koostöös Tallinna Polütehnikumiga.

Siret Campbell, Drakadeemia juhataja ütles konverentsi kohta: «Erinevates Eesti paikades toimub mitmeid loovkirjutamise kursuseid, kuid enamik juhendajatest tegutsevad omaette ja varem pole ühiselt kohtutud. Konverentsi eesmärk on kutsuda kokku loovkirjutamisega tegelevad ja sellest huvituvad inimesed, et mõtestada kirjutamise ja selle õpetamise olemust, otsida ühisosi erinevate praktikute töös ja näha, millised inimesed ning millistel põhimõtetel Eestis loovkirjutamist õpetavad. Loodetavasti saab see olema rikastav kogemus praktikutele ja silmi avav neile, kes kirjutamist õppida tahavad.»

Konverentsil esinevad Tallinna ülikooli professor Airi Liimets ettekandega «Loovus, õpetamine ja loovuse õpetamine», teatriteadlane Madli Pesti ning väliskülalisena läti lavastaja ja näidendiõpikute autor Lauris Gundars, kes räägib loovkirjutamise õpetamisest Lätis. Päevajuht on VAT teatri dramaturg ja Drakadeemia loovkirjutamisõpetaja Mihkel Seeder.

Lisaks ettekannetele toimub konverentsil loovkirjutamisõpetajate paneeldiskussioon, kus jagavad oma kogemusi Meelike Saarna, Jim Ashilevi, Siret Campbell ja Margit-Keerdo Dawson. Päeva teises pooles on kõigil konverentsi külastajatel võimalik saada osa ka viiest erinevast loovkirjutamise töötoast, mida viivad läbi Kätlin Vainola, Jim Ashilevi, Meelike Saarna, Siret Campbell ja Piret Jaaks.

Kuigi konverentsile enam registreeruda ei saa, sest kõik kohad on täidetud, saab jälgida konverentsist otseülekannet aadressil: http://tv.tptlive.ee

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles