Betti Alveri debüüdipreemia pälvis Margus Tamme «Unesnõiduja»

Raul Sulbi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Margus Tamme «Unesnõiduja».
Margus Tamme «Unesnõiduja». Foto: raamatu esikaas

Betti Alveri debüüdipreemia selleaastane žürii koosseisus Maia Tammjärv (žürii esimees), Kajar Pruul, Hannes Varblane, Valdur Mikita ning Triin Põldra (alias eelmise aasta
debüüdipreemia laureaat Nirti) 14. novembri 2011 otsusega on aasta parimaks debüüdiks tunnistatud Margus Tamme «Unesnõiduja».

Betti Alveri debüüdipreemia pidulik kätteandmine seekordsele laureaadile leidis aset Tartu Kirjanduse Majas täna õhtul kell 18 alanud tseremoonial, teatas kirjanike liidu Tartu osakonna juht Piret Bristol Postimehele.

Auhinnale kandideerisid veel Mari Järve ulmeromaan «Esimene aasta», kaks noorteromaani, Linda-Mari Väli «Eikeegi eikunagi eikusagil» ja Marek Kahro «Kaljud ja kameeleonid» ning luulekogudest Maarja Pärtna «Rohujuurte juures», Helena Läksi mässumeelsem ja eksperimenteerivam «Helena läks», Kaur Riismaa äsjane luulevormis luguderaamat «Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd» ja Siim Pauklini teravmeelne haikukogu «Aheldatud Jõgeva».

Tagasi üles