Selgunud on Alveri auhinna tänavused laureaadid

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Betti Alveri kirjanduspreemia saajad Raul Oreškin ja Triin Paja.
Betti Alveri kirjanduspreemia saajad Raul Oreškin ja Triin Paja. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Betti Alveri kirjandusauhind, mis mõeldud jooksva aasta jooksul eesti keeles ilmunud silmapaistvaima ilukirjandusliku debüütteose autorile, läks tänavu jagamisele. Reedel Tartu Kirjanduse Majas toimunud pidulikul tseremoonial pälvisid selle jutukogu «Kui ma vananen...» autor Raul Oreškin ning luulekogu «Nõges» avaldanud Triin Paja.

Triin Paja (28) luulekogu «Nõges» ilmus tänavu juunis Värske Raamatu sarja 21. teosena. Selle on toimetanud Carolina Pihelgas, kujundanud ja illustreerinud Maria Elise Remme ning kirjastatud sihtasutus Kultuurileht.

Raul Oreškini (52) jutukogu «Kui ma vananen … », mis ilmus tänavu mais, on toimetanud Berk Vaher, illustreerinud Marge Nelk ja kujundanud Tuuli Aule ning üllitanud kirjastus ;paranoia.

Žürii koosseisus Madli Lippur (eelmise aasta laureaat), Lehte Hainsalu, Ly Seppel, Tiina Sulg ja Joosep Susi jooksva aasta jooksul ilmunud ligemale 70 debüütteose hulgast valinud Betti Alveri kirjanduspreemia võimalike saajate hulka ka Hanneleele Kaldmaa (luulekogu «Oliver», kirjastus Elusamus), Kristel Algvere (luulekogu «Merehurmarohi», Kultuurileht) ja Vootele Ruusmaa (luulekogu «Tavaline Don Quijote», Kultuurileht).

Tagasi üles