K, 29.03.2023

Täna esilinastub EV100 koguperefilm «Eia jõulud Tondikakul»

Kultuuritoimetus
Täna esilinastub EV100 koguperefilm «Eia jõulud Tondikakul»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Eia jõulud Tondikakul».
«Eia jõulud Tondikakul». Foto: Kristjan Mõru

Teisipäeval, 4. detsembril esilinastub kogupere jõulufilm «Eia jõulud Tondikakul», mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. «Eia jõulud Tondikakul» tootjad on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film.

Filmi peaosades astuvad üles 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots, kes valiti välja enam kui kolme tuhande kandidaadi hulgast. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi tunnusloo «Sel ööl on tunne» esitab filmis debüütrolli teinud Liis Lemsalu. Loo muusika autorid on Sten Sheripov, Liis Lemsalu, sõnad lõi Maian Kärmas. Loole valmis äsja ka muusikavideo, mille autor on filmi režissöör Anu Aun.

«Meil on olnud tohutu rõõm seda filmi teha. Kuigi kõik filmi tugitalad – loodus, lapsed ja loomad – seonduvad üldiselt filmitegijatele alati teatava ohumärgina, siis sel korral aitasid kõik need aspektid filmi õnnestumisele tublisti kaasa,»  kinnitasid filmi produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing. «Hea on tõdeda, et filmi ettevalmistusperioodist alates kestnud pidev positiivsus on õnnestunud üle kanda ka filmi ja juba filmi näinud vaatajad kiidavad filmi soojust ning rõõmu, mis on algavale jõuluajale nii kohane.»

«EV100 filmiprogrammil on suurepäraselt läinud ning jõulukuul lisandub programmi järgmise pärlina teos «Eia jõulud Tondikakul»,» sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. «Lastele pühendatud jõulufilm juhatab sisse juubelitalve ning loodan, et linateos pakub palju südantsoojendavaid elamusi kõikidele peredele ja filmisõpradele,» lisas Soe.

Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liidu programm Creative Europe. Film «Eia jõulud Tondikakul» kuulub EV100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari.

Märksõnad
Tagasi üles