P, 5.02.2023

Duo Malva & Priks muutus singli salvestamisel bändiks Riffarrica

Kultuuritoimetus
Duo Malva & Priks muutus singli salvestamisel bändiks Riffarrica
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riffarrica.
Riffarrica. Foto: plaat

Möödunud aastal kuulajate ette CD «Mässiv» toonud Duo Malva & Priks läks hiljuti stuudiosse ja tuli välja kahekordse uudisega. Valminud on singel ja muusikavideo «Helletus», mis tuleb Eestis ja mujal maailmas kuuldavale 4. detsembril, ning duo nimi on nüüdsest Riffarrica.

Jätkuvalt teevad ka uue nimega bändis elektrooniliste üllatustega täiendatud omamoodi muusikat Kulno Malva (akordion, torupill, laul) ja Kristjan Priks (trummid, laul).

Riffarrica esimene singel «Helletus» annab märku uue CD peatsest tulekust – juba märtsis 2019. Selle annab välja Saksa plaadifirma Nordic Notes ja levitab peaaegu kogu Euroopas.

Muidu karused ja jõuliselt gruuvivat muusikat tegevad mehed pakuvad esimeseks singliks hoopis meloodilise ja rahulikuma, ballaadilaadse loo. Põhimeloodia on võetud rahvapärandist, aga muu muusika autoriteks on Peeter Konovalov ja Kulno Malva. Ilus lugu kõlbab peatselt algavasse advendiaega nagu piparkook jõululauale.

Uue nime oma duole said muusikud Lennart Meri raamatust «Hõbevalge». Seal on juttu Aethicuse koostatud «Kosmograafiast», kuhu kaheksandal sajandil kirja pandud kohanimi Riffarrica tähistab muistse Rävala rannikuala ehk praeguse Eesti põhjarannikut.

Nõnda paljude sajandite taha nagu nimi Riffarrica ulatuvad ka regilaulud, mis on duo heliloomingu üks aluseid. «Riffarrica muusikas on kõige olulisemaks rifid ja regilaulude arranžeeringud,» ütles Kulno Malva. «Mängime jõulist rififolki. Nii et meie uus nimi on mitmetähenduslik.»

Singli foto ja kujunduse autor on Maris Savik (Rockphoto Studio), salvestas ja miksis Silver Lepaste (Clockwork Stuudio), masteras Minerva Pappi (Waudio Mastering). Video autor on Kaarel Kree.

Märksõnad
Tagasi üles