N, 21.09.2023

Filmisaade: vaatamissoovitus tuleb kogu südamest

Hendrik Alla
, toimetaja
Facebook
Comments

Selle nädala põhiline staar on mõistagi uhiuus Eesti perefilm «Eia jõulud Tondikakul».

Käesolevas saates sellest pikemalt juttu ei tule, kuid vaadake erisaadet «Eia jõulud» stenaristi ja režissööri Anu Aunaga siin ja lugege pikka intervjuud temaga siin. Aga filmi arvustuse võib leida siit.

Nädala pettumus on «Surelikud masinad», mis hoolimata huvitavast ideest ja kusntnikutööst mõjub «Tähesõdade» häbitu kloonina. Tõesti, tõesti, seal on isegi «I am your father» moment.

David Robert Michelli film «Silver Lake: Los Angelese müsteerium» on üks kummaline kook. Seda võiks iseloomustada nii, nagu oleks Howard Hawksi «Big Sleep», Polanski «Chinatown» ja vendade Coenide «Big Lebowski» kannmikseris püreeks lastud ja koos piraka kanepi-jointiga vaatajale serveeritud. Mitte igaühele, aga mina soovitan.

 Jaapani režissööri Hirokazu Kore-eda filmi «Poevargad» olen PÖFFi ajal siin saates juba kiitnud ja nüüd jõudis see kinolevisse. Meeldetuletuseks on arvustus siin ja minu poolt soe soovitus.

Sama kehtib ka Saksa režissööri Thomas Stuberi filmi «Valss vahekäikudes» kohta. Imeliselt õrn ülistuslaul kiituseta jäänud kangelastele, film täis maagilist realismi. Minge ja vaadake!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles