Vestlusõhtul «Kunst ja raha» küsime ja arutame, mida Nukke ja Kunila kunsti ja raha puhul tähtsaks peavad ning kuidas on nende suhtumine aja jooksul muutunud nii ühiskondlikus kui isiklikus plaanis? Kuidas kunstnik ning kunstimetseen ja -koguja rahatähti, olgu Eestis või välismaal, ajaloolisi või kehtivaid, vaatavad? Mis tähtsus on nende jaoks värvil ja kujundil rahatähel ning mis lõuendil? Kuidas tugevdada ajaloolist silda kunsti- ja rahamaailma vahel? Missugune kunstiteos on (sündinud) väljaspool rahamaailma?
1990. aastatel jõuliselt avalikku kunstiellu astunud Mall Nukket iseloomustab pillav, kohati lausa silmakriipivalt erk värvikasutus, maalikunsti lõimimine kollaažitehnikaga ning tuline huvi kõikvõimalike iidolite ja ikoonide, seega ka rahatähtede vastu. Eesti Panga korraldatud mündikonkurssidel osalenud, ja seal ka võitnud, Nukke vestluspartneriks on Eesti tuntud kunstimetseen ja -koguja Enn Kunila.
Flo Kasearu ja Piia Ausman
Eva Sepping ja Vahur Kraft
K 06.03.2019 kell 18.00, vene keeles
Tanja Muravskaja ja Piia Ausman
Mikkeli muuseumi näitusega „Rahakunst“ tähistab Eesti Pank oma 100. aastapäeva ja teeb kummarduse Eesti rahakunstile ja kunstnikele, kelle looming on aidanud luua ja hoida Eesti rahva usaldust oma raha vastu ning mõtestada Eesti identiteeti. Raha pole pelgalt makse- ja arveldusvahend, vaid ka sümbol – rahatähtede kujundus kõneleb, kõnetab neid, kes oskavad sümboleid vaadata ja nende tähendust märgata. Rahaväärtus on kokkuleppeline ja seisneb suuresti uute väärtuste, sh kunstimaailma, loomevõimes.