L, 4.02.2023

Galerii. Ugala näitleja Peeter Jürgens tähistas 80. sünnipäeva

Kultuuritoimetus
Galerii. Ugala näitleja Peeter Jürgens tähistas 80. sünnipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Eesti vanim tegutsev meesnäitleja, Ugala teatri grand old man Peeter Jürgens tähistas pühapäeval, 10. märtsil oma 80. sünnipäeva. Näitlejana on ta laval olnud alates 1965. aastast, mänginud ligi 200 lavastuses, pälvinud tehtud töö eest ridamisi tunnustusi ning 2014. aastal tunnistatud Eesti teatri aastaauhindadel parimaks meesnäitlejaks.

Jätkuvast tippvormist annavad tunnistust Ugala 99. hooajal publiku ette jõudnud lavastus «Meistrite liiga», milles Peetril on kanda peaosa, ning vähem kui kahe nädala pärast publiku ette jõudev uuslavastus «Toru. Krossides läbi elu», milles tal samuti kaalukas roll kehastada.

Tänasel sünnipäeval valmistasid Ugala teatri inimesed talle üllatuspeo, kuhu olid kogunenud nii endised kui ka praegused kolleegid teatrist, pereliikmed, sõbrad ja tuttavad. Lisaks rohketele õnnitlustele avati Ugala kammersaalis Peetri pikale näitlejakarjäärile pühendatud näitus, kuhu on koondatud fotod tema rollidest 55 aasta jooksul. Näitus jääb avatuks kuni märtsi lõpuni Ugala kammersaalis, virtuaalselt saab näitusest osa selle lingi alt: https://www.flickr.com/photos/ugalateater/albums/72157705741757031

Märksõnad
Tagasi üles