Kultuurisoovitused

Huumorifestival Luige Nokk muutub rahvusvaheliseks
Sepi Kumpulainen Eestis!

Sepi Kumpulainen Duo

FOTO: promo

Käesoleva aasta 7. ja 8. juunil Tallinnas toimuv huumorifestival Luige Nokk toob sel korral lavale ka külalisesinejad Soomest. Oma esinemise on kinnitanud legendaarne Soome muusik Sepi Kumpulainen, kelle lõbusate lauludega said paljud eestlased tuttavaks juba üheksakümnendate alguses.

Sepi Kumpulaise muusikukarjäär algas 1991. aastal. Mehe tuntumate palade hulka kuuluvad «Kutsukaa Putkimies», «Hirviö tuli mua vastaan», «Armotonta menoa» ja «Dip pa da», mida on mänginud ka Eesti raadiojaamad.

Kumpulainen pole varem Eestis käinud ning väljaspool Soometki on esinetud vaid korra. «Ühelt poolt on tore ja turvaline esineda Eestis, mis on nii lähedal. Teisest küljest on põnev, kui hästi naabrid minu laule mõistavad ning kuidas meid vastu võetakse. Igal juhul saab see olema põnev elamusm,» rääkis mees ise.

 Orelipoiss Jaan Pehk tunneb Kumpulaisega hingesugulust: «Tema elutõdesid nentiv soe ja reibas esitusviis äratas minus huvi soome keele vastu. Nüüd natuke juba oskan ka! Dippadai!»

Sepi Kumpulainen Duo, kuhu kuulub ka Juha Saunala, esineb festivalil laupäeva, 8. juuni päeval. Luige Nokk toimub 7. ja 8. juunil Lennusadama välialal. Festivali programmi kuulub mitmeid kontserte, filme, kohtumisi näitlejate ja saatejuhtidega ning stand-up koomikute etteasteid. Lisainfot leiab kodulehelt www.luigenokk.ee ja piletid on müügil Piletilevis. Festivali lõplik ajakava avalikustatakse 1. aprillil.

Stiilinäide.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles