Galerii. Esilinastus Martti Helde film «Skandinaavia vaikus»

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neljapäeval, 28. märtsil esilinastus Martti Helde uus film «Skandinaavia vaikus». Tegemist on «Risttuules» režissöörina tuntust kogunud Helde teise täispika mängufilmiga. Linateose peaosades on Rea Lest ja Reimo Sagor. «Skandinaavia vaikus» jõuab kinodesse üle Eesti 29. märtsist.

Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku.

Filmi idee autor on Martti Helde ning stsenaarium on sündinud koostöös Inglise stsenaristi Nathaniel Price’iga. Peaosatäitjad on Rea Lest ja Reimo Sagor, heliloojaks Mick Pedaja. Mängufilmi produtseerib Elina Litvinova ja filmistuudio Three Brothers  koostöös Prantsuse ja Belgia butiiklevitajatega.

Filmi operaatorid on Erik Põllumaa («Risttuules») ja Sten-Johan Lill («Päevad, mis ajasid segadusse»), kunstnik Anneli Arusaar  («Jää»), kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver («Risttuules»), grimmikunstnik Liisi Roht («Tõde ja õigus»), montaažirežissöör Jaak Ollino Jr. («As I Fall») ja helirežissöör  Matis Rei («Seltsimees laps», «Tõde ja õigus»).

Tagasi üles