Oskar Kallase nimelise stipendiumi tänavune laureaat on Tiit Hennoste

Kultuuritoimetus
Copy
Tiit Hennoste.
Tiit Hennoste. Foto: Erik Prozes

ERMi 110. aastapäeval, 14. aprillil kuulutas Eesti Rahva Muuseum välja Oskar Kallase nimelise stipendiumi tänavuse laureaadi, kelleks on filoloog, keele- ja kirjandusteadlane ning eesti keele populariseerija ning pärandi uurija Tiit Hennoste.

Tiit Hennoste on pühendunud eesti keele, meele ja kultuuri uurija ning hoidja. Ta on kuraatorina olnud Eesti Rahva Muuseumi heaks koostööpartneriks nii interaktiivse näituse «Muuseum näitab keelt» (2010) kui ka uuel püsinäitusel «Kohtumised» teemanäituse «Keelekatel» (2016) loomisel.

Hennoste on Tartu Ülikooli eesti keele ja üldkeeleteaduse instituudi eesti keele vanemteadur ning õppejõud, kelle käe all on aastate jooksul hariduse saanud sajad tudengid Tartus ja Helsingis. Aastate vältel on ta uurinud eesti keele suulist kõnet, ajakirjandustekstide ehitust ja funktsioneerimist ühiskonnas ning modernismi eesti kirjanduses.

Ta on ka ajakirjade Akadeemia, Keel ja Kirjandus, Oma Keel ja Loomingu Raamatukogu toimetuskolleegiumi liige. Aastal 2018 pälvis ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Kallase stipendiumi suuruses 1000 eurot annab Tiit Hennostele 2. mail ERMis toimuval avalikul loengul üle ERMi direktor Alar Karis.

Oskar Kallase stipendiumi asutas ERM 2015. aastal, et tunnustada muuseumile ja Eestile olulisi inimesi silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud ERMil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana. Senised laureaadid on laulu- ja tantsupidude juht Aet Maatee, ajaloolane Mart Laar, folklorist Marju Kõivupuu ja rahvarõivameister Silvi Allimann.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles