Galeristi arvates õnnestuks kogu realiseerida juhul, kui see autorite ja teoste kaupa osadeks jagada ning mingi aja jooksul võib-olla läbi kohalike oksjonipidajate ühe-kahe kaupa maha müüa. «Niimoodi ei osta seda keegi, Eestis lihtsalt ei ole seesugust turgu ja ostjat,» kinnitas 15 aastat kunstigaleriid juhtinud Hausmann.
Tänasel oksjonil oli 105 teose alghinnaks märgitud 76 279 eurot. «Ma tean seda kogu, seal ei saa olla midagi mõttetut. Ma ei kahtle kogu väärtuses,» kinnitas Hausmann, kelle sõnul üksjagu kogus olevaid teoseid ostetud just tema galerii vahendusel.
«Ta võib olla kollektsioonina kellelegi atraktiivne, kui maksab näiteks 50 000 eurot,» arutles Hausmann kogu võimaliku müügi üle. Sel juhul hakkaks kogu soetaja ajapikku teoseid realiseerima ja investeeringuna tasuks see end ka ära. Aga need, kel on tänapäeval raha kunsti ostmiseks, ostavad seda Hausmanni sõnul endale, mitte plaaniga seda edasi müüa.
«Et investori raha sellesse suunata ja panna teda sinna investeerima, selleks tuleb temaga natuke tegeleda,» kinnitas Hausmann ja lisas, et sel juhul vajaks investor eksperti, kes suudaks teoste võimaliku edasimüügi võimalused ära põhjendada. «Seda pankrotihaldur teha ei suuda,» usub Hausmann.
Galerist ei usu, et Sammelselja kogu osade kaupa müük Eesti kunstiturgu segi lööks. «Pigem lööb segi see, kui korraga paisatakse müüki, kui kannatlik meel,» sõnas Hausmann.
Eesti kunstituru hetkeseisust rääkides sõnas Hausmann, et müüginumbrid on tagasihoidlikud, oksjonid ei ole enam nii aktiivsed ning kaubeldakse rohkem, kuid kunstiturg toimib. «Midagi katastroofilist ei ole. Kes ostavad, need ostavad, ja osa on tagasi tõmbunud,» tõdes Hausmann. Seda, et Eesti kunstiturg taas nii aktiivseks muutuks, nagu mõne aasta eest, galerist ei usu.