E, 25.09.2023

Cabaret Error: mis meil viga on?

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Karl Kuusk, Erki-Andres Nuut ja Jürgen Rooste
Karl Kuusk, Erki-Andres Nuut ja Jürgen Rooste Foto: Maria Esko

Karl Kuusk, Erki-Andres Nuut ja Jürgen Rooste tulevad neljapäeval, 30. mail kell 21.00 Rockstarsis lavale uue luulekabareekavaga. Nad otsivad lahendust kinnijooksnud programmidele. Iseendas ja ümbritsevas.

 

Inimese elukompuuter annab error-teadet, kunst kisendab viga-viga-viga. Veateateid annab ka me praegune ühiskond. Seepärast Kuusk-Nuut-Rooste trio vaatabki sügavale me aja ja inimolemise sisimasse, otsib viise enese ja ilma taaskäivitamiseks. Kõlavad uued ja vanad laulud-luuletused-lood sellest, kuidas-kes-miks me oleme ja kuhu me oma teekonnal sattume.

Karl Kuusk ütleb kava kohta: «Me ei edasta mingit poliitilist sõnumit. Või kui, siis väga eneseirooniliselt. See on poeetiline esmalt.»

Ja Jürgen Rooste tõrgub vastu: «Natuke on kõik see, mis me teeme või ütleme või mõtleme poliitika, aga see mõte ongi ohtlik. Tuleb elada end vabaks poliitilistest hoovustest, sellest kõigepolitiseerimisest saab lahti ainult ise sellest lahti elades: see puudutab mind, aga see ei ole mina. Nagu surfar lainetel.»

Tegu on kolmiku teise ühise kavaga, plaanis on sama ja täienenud-suurenenud seltskonnaga luulekabareeteed jätkata ka suvel ja sügisel. Otsida terava sõnumi, inimliku äratundmise, nukravõitu huumori ja melanhoolse-poeetilise lavavormi kohtumispaiku.

Kavale järgneb väike vabalava: kel on tung luuletada-laulda-loomastuda, peab lihtsalt õhtu juhtidele märku andma.

  • Poeetiline Jalta konverents. 9. mai 2019.

Kuidas ja kuhu edasi, arutlevad Rooste ja Kuusk Maria Esko tehtud videos:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles