Täna toimub Tallinnas Tarrvi Laamanni performance

Tarrvi Laamann.

FOTO: Erakogu

Reedel, 26. juulil kell 16:00–18:00 toimub kunstnik Tarrvi Laamanni näituste sarja «Impulss» raames Tammsaare pargi poolt Viru Keskust läbival jalutuspromenaadil performance «Live Paint». Performance’i käigus katavad kunstnikud Mai Lill ja Tarrvi Laamann oma loominguga lõuendeid ja skulptuuri «Silver Surfer».

Tarrvi Laamanni Tallinnas toimunud näitused lõpetab samal õhtul kell 19:00 Fahle Galeriis algav «DECOMPRESSION». Üheks õhtuks on Fahle Galeriis välja pandud kõikide näituste looming.

Mai Lill on Los Angeleses tegutsev Eesti kunstnik, kes kasutab oma loomingus erksaid värvikombinatsioone, väekaid hingeloomi ja iidset sümboolikat. Oma stiili nimetab kunstnik mystical-naive-primitive mixiks. Viimastel aastatel on Mai astunud ülesse mitmekümnel üritusel ja festivalil live-painterina. Mai peab oma missiooniks tõsta inimeste ja paikade energiat oma koloriidse loominguga.

Tarrvi Laamann (sündinud 29.11.1973) on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Tarrvi on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias (1998 BA, 2000 MFA) ja täiendanud ennast Jaapanis ja Indias. Tarrvi on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.  Tarrvi peab oma missiooniks muuta läbi muusika ja maalimise maailma paremaks ja inimesi õnnelikumaks.

Näituse «Impulss» tutvustus:

14. juunil avas Tarrvi Laamann Fahle Galeriis oma värskeimal loomingul põhineva maalinäituse «Impulss». Suur osa Fahle Galeriis esitletavast loomingust on valminud möödunud aasta jooksul Jamaica saarel.

«Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu, inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus – soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist - trükkisin lõuenditele mango, mandli ja banaanipuu lehti, kleepisin väljalõikeid kohalikest ajalehtedest. Viimase kihina katab lõuendeid Jamaicale omastes värvitoonides värvikas akrüülvärv, mis voogab ja pulseerib maalidel sarnaselt kohalikule rahvamuusikale – reggae rütmides,» kirjeldab kunstnik oma värskeimat loomingut.

Jamaical valminud maaliseeria on juba mitmes, kus kunstnik võtab impulsi kohalikust kultuurist ja kirjeldab kohalikku keskkonda vaatajale läbi omase maalikeele. Tarrvi loomingu üheks eripäraks on see, et ka algallikas jääb tihti teoses nähtavaks – on need siis India laste kritseldused, Havannas valminud puulõiked või siis Jamaical kohalike taimelehtede print. Kunstnik peidab või kontrastib erinevaid algimpulsse ja -sümboleid, põimib need siis ülimalt hea kompositsioonitaju ja värvimeelega ühtseks teoseks kokku. Tarrvi liigub alati hoogsalt edasi, eksperimenteerides ja otsides uusi väljendusviise aga lõpetades teosed alati omases ja äratuntavas maalikeeles – loomingu ühiseks nimetajaks on koloriitne ja üdini positiivne reggae rütmis Tarrvinism.

Näitus Fahle Galeriis on avatud kuni 26. juulini.

Lisaks Fahle Galeriile oli võimalik Tarrvi Laamanni loominguga suve jooksul tutvuda:

14.06 - 25.07 Viru Keskus, Tarrvi Laaman «Creativity unleashes innovation»

14.06 - 25.07 Kohvik Wabadus, Tarrvi Laamann «Rannad»

22.06 - 05.09 Prangli Sadamakuur, Tarrvi Laamann «Rannad»

25.06  - 09.07 Võru Linnagalerii (Liiva 13, Võru)

05.07 - 19.07 Põltsamaa Loss (Lossi 1, Põltsamaa)

Tagasi üles