Kino Sõprus avab uue kinosaali Kai kunstikeskuses

Kultuuritoimetus
Copy
Kai kunstikeskus
Kai kunstikeskus Foto: Tõnu Tunnel

67 aastat vanalinnas tegutsenud kino Sõprus laieneb ühe saali võrra ning avab oma väikese Kai saali 20. aprillil Noblessneris Kai kunstikeskuses. Oma sünnipäevanädalal saab Sõprus taas kahe saaliga kinoks.

«Sõprus on alati olnud kahe saaliga kino, aga see ei tähenda, et saalid peavad asuma ühes majas. Põhja-Tallinna inimesed on Sõpruse sihtgrupp ja nüüd anname neile võimaluse külastada kino kodule lähemal, Noblessneri kvartalis,» selgitab uue saali avamist kino omanik Indrek Kasela.

Moodne Kai kunstikeskus on juba ammu janunenud kino järele, kuid operaatorit 70 kohaga saalil seni olnud ei ole. «Kai saal tegi läbi uuenduskuuri, nüüd on seal kinoväärilised istmed ja sisustus ning linna parim akustika,» jätkab kino Sõprus juht Ivar Murd. «Kai saalis kohtuvad vana ja uus, ehk siis Eesti vanim kino, kino Sõprus, ja moodne Kai keskus.»

Ivar Murd lisab, et eesmärk on tuua inimesed kinno tagasi, seda läbi kahe suuna. «Esiteks toome kinno filmid, millesse me usume, sest me armastame kino, ja teiseks toome kinosaali inimeste kodudele ja elukeskkonnale, kus nad aega veedavad lähemale. Usume kogukonnakinodesse ja filmikunsti tulevikku ning oleme valmis sellesse panustama.»

Kai saali kavas on filmid nii uuemast kui ka vanemast ajast, väärtfilme, aga ka vaatamiseks kergemat kraami. Samuti jätkab Kai saal lastehommikutega, mis tutvustavad kinokultuuri kõige nooremale ja nõudlikumale publikule.

Avafilmiks on «Alljumalad», mida sel nädalal näeb erandkorras vaid Kai saalis. «See film on tugev autorifilm ja just linateos, millesse meie usume. Ta on maailmapilti avardav film.» Chino Moya võtab lahti kõik selle, mis on inimese päikese paitatud pehme naha all – veri, soolikad, lima ja sapp ning sisemine äng nende kõigi vahel.

Kusagil «Blade Runneri» seniteadmata Lasnamäe rajoonis õitseb lihatööstus, mille tooraineks on orjapidamisest tekkinud inimjäänused. Selle düstoopia lynchiliku lähituleviku kihistustes leiame aga inimesed, kelle pained söövad neid endid elusalt. Sekka veel verejanulist minevikku hundiseaduste aegu ning saabki kokku piiritu ulmeilma, millel on inimese psüühika kohta kordades rohkem öelda, kui üks väike sotsiaaldraama tihtilugu suudab.

«Alljumalad» teeb seda kõike niivõrd löövalt, et juba filmi esimese poole peal tekib oht suurest vaimustusest mööda seinu kõndima hakata. Rõõm Eesti filmitegijate kaastööst lisab siinkohal veel omakorda tuure juurde.

Kino Sõprus on Eesti vanim senitegutsev repertuaarikino, mis avati aastal 1955. Olles omaette maamärk ja ikooniline kultuuritempel Tallinna vanalinna südames.

Kai kunstikeskus on Noblessneri uus mereäärne kultuurisüda, mis põimib piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga.

Kino Sõprus Kai saal avatakse 20. aprillil. Saal on avatud viiel päeval nädalas kolmapäevast pühapäevani täis kinoprogrammiga. Piletimüük avatakse 18. aprillil kino Sõprus kodulehel.

Tagasi üles