P, 4.12.2022

Euroopa fantaasiafilmide konkursil osaleb kaks Eesti filmi

Kultuuritoimetus
Euroopa fantaasiafilmide konkursil osaleb kaks Eesti filmi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaader filmist «Talent»
Kaader filmist «Talent» Foto: HÕFF

Raoul Kirsima «(Ära) vaata» ja Silver Õuna «Talent» on valitud Euroopa fantaasiafilmide konkursile, mille üks osavõistlus toimub Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil. Koos Eesti filmidega võistleb Haapsalus kaheksa linateost, millest parim saab Hõbedase Méliès' nime kandva auhinna ja õiguse kandideerida Euroopa parima lühikese fantaasiafilmi tiitlile.

Prantsuse legendaarse filmiillusionisti Georges Méliès' järgi nime saanud mainekat konkurssi korraldab Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba kümnendat aastat kuulub.

«(Ära) vaata» on õudusfilm üksi elavast eakast naisest, kellele hakkab tunduma, et teda jälgitakse. Isegi tema lihane poeg ei suuda teda ümber veenda. Peaosades Laine Mägi ja Ott Aardam.

«Talent» on aga šokeeriva puändiga draamafilm, milles süngevõitu luulet kirjutav Andreas ja perfektset fototabamust otsiv Lo unistavad suurest läbilöögist, kuni saabubki õige hetk. Filmis, mis põhineb Armin Kõomäe samanimelisel novellil, mängivad Markus Truup ja Katariina Tamm.

Tähelepanuväärne on, et mõlemad linateosed on valminud Balti filmi- ja meediakooli kursusetööna. Festivalile esitati kokku 238 filmi, mille seast tegid valiku Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod.

Eesti filmidele pakuvad konkurentsi Pablo Polledri düstoopiline animafilm «Sõlm» (Hispaania), Casper Rudolf Emil Kjeldseni õudusfilm «Maapõues» (Taani), Maria Guerra apokalüptiline draama «8.19» (Hispaania), Arnaud Bauri romantiline zombikomöödia «Tõuse ja sära» (Šveits), Nick Usheri põnevusdraama «Esituled» (Suurbritannia) ja Gabriel Campoy ja Guillem Lafozi õudusfilm «Öömurdjad» (Hispaania).

Filme hindab žürii, kuhu kuuluvad Läti režissöör Aik Karapetjan, Norra režissöör Anders Elsrud Hultgreen ja Eesti režissöör Marta Pulk.

Euroopa fantaasiafilmide konkursil on 19 osavõistlust, mille võitjad hakkavad kandideerima Euroopa parima fantaasiafilmi tiitlile. Kuldse Méliès' auhinnaga pärjatav Euroopa parim fantaasiafilm kuulutatakse välja aasta lõpus toimuval Sitgesi festivalil.

Märksõnad
Tagasi üles