L, 10.12.2022

«Apteeker Melchiori» vaatajanumbrid põrmustasid senise rekordi

Kultuuritoimetus
«Apteeker Melchiori» vaatajanumbrid põrmustasid senise rekordi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apteeker Melchior (Märten Metsaviir) räägib kohtule, mida ta kuritegude kohta arvab.
Apteeker Melchior (Märten Metsaviir) räägib kohtule, mida ta kuritegude kohta arvab. Foto: Robert Lang

Eelmisel nädalal esilinastunud krimipõnevik «Apteeker Melchior» tõi avanädalavahetusel kinno 30 000 inimest, mis on koroonaperioodi Eesti filmide rekord ja üks paremaid tulemusi kogu Eesti filmiajaloos.

Produtsent Tanel Tatteri sõnul näitab «Apteeker Melchiori» avanädala vaatajanumber, et üle pika aja liigub Eesti film taas 100 000 vaataja suunas. «Viimaste aastate edukaim kodumaine film «O2» tõi avanädalavahetusel kinno üle 15 000 vaataja. Teise koha omanik on «Soo», mida käis avanädalavahetusel vaatamas ligi 14 000 inimest. «Apteeker Melchiori» vaatajaskond oli kaks korda suurem.»

Tatteri hinnangul võib avanädalavahetuse tulemuse alusel prognoosida, et Eesti inimeste kinoskäimise tarbimisharjumus on taastumas ja «Apteeker Melchior» toob inimesed taas üle Eesti asuvatesse kinodesse, millel on tulnud seljatada paar väga keerulist aastat.

Filmilevitaja Timo Diener lisas, et «Apteeker Melchiori» avanädalavahetuse tulemusele jäävad alla kõik viimasel ajal Eestis linastunud rahvusvaheliste suurtootmiste tulemused. «Kõigi aegade edukamat Ämblikmehe filmi «Ämblikmees: Pole koduteed» käis Eestis avanädalavahetusel vaatamas 22 551 vaatajat. Ka Eestis läbi aegade edukaimaks osutunud Bondi film «No Time To Die» tõi avanädalavahetusel kinodesse «Apteeker Melchioriga» võrreldes vähem inimesi – 23 660 vaatajat.» «Apteeker Melchiori» avanädalavahetuse vaatajanumber ületab ka «Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks», «Tasujad: Igaviku sõda» ning «Star Wars: Jõud tärkab» avanädalavahetuse tulemusi.

«Apteeker Melchiorist» parema tulemuse on koroonaperioodil teinud vaid Christopher Nolani suurfilm «Tenet», mis tegi avanädalavahetusel ka kogu Eesti filmiajaloo tipptulemuse 53 000 vaatajaga.

Ükski kodumaine film «Apteeker Melchioriga» võrreldavat tulemust seni koroonaperioodil saavutanud ei ole.

«Nii filmilevis kui ka paljudes teistes kultuuri, meelelahutuse ja üritustega seotud majandusharudes tuleb Eestis ja ka mujal maailmas paraku rääkida koroonaeelsest ja koroonajärgsest perioodist, sest pikalt kestnud pandeemia muutis märgatavalt inimeste tarbimisharjumusi. Eesti kinode ja kultuuri säilimise huvides on aga väga oluline, et jätkuks kodumaiste filmide tootmine. Loodame, et huvi «Apteeker Melchiori» vastu jätkub ja inimesed tulevad taas kinodesse ka teisi kodumaiseid filme vaatama,» lausus Tanel Tatter.

«Apteeker Melchiori» avanädalavahetuse vaatajanumbri alusel võib prognoosida, et Elmo Nüganeni krimipõnevikust saab esimene pärast koroonapandeemia algust linastunud kodumaine film, mis toob kinodesse 100 000 vaatajat. Koroonaeelsel perioodil tõid Eesti kinodesse esilinastusperioodi jooksul üle 100 000 vaataja sellised hittfilmid nagu näiteks «Tõde ja õigus», «Talve», «1944», «Seltsimees laps», «Nimed marmortahvlil», «Eia jõulud Tondikakul», «Klassikokkutulek» ja «Sipsik».

Koroonaperioodil on selline tulemus jäänud Eesti filmitootjate jaoks kättesaamatuks. Senine koroonaperioodi rekord kuulub spinoonipõnevikule «O2», mida käis kinos vaatamas 75 000 inimest.

Režissöör Elmo Nüganeni keskaegse krimipõneviku «Apteeker Melchior» ametlik esilinastuskuupäev oli reede, 15. aprill.

Esimest korda Eesti filmiajaloos linastub ühe kalendriaasta jooksul filmide triloogia. Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme originaalstsenaariumi põhjal valminud Apteeker Melchiori mängufilmide triloogia teine osa esilinastub tänavu 19. augustil ja kolmas osa 14. oktoobril.

Märksõnad
Tagasi üles