E, 11.12.2023

Haapsalus toimus Ukraina toetuseks meeleolukas oksjon

Kultuuritoimetus
Copy
Mart Sander ja Helmut Jänes HÕFFil
Mart Sander ja Helmut Jänes HÕFFil Foto: Markus Sein / HÕFF

Aprilli viimasel nädalavahetusel toimunud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil toimus heategevuslik välkoksjon, millega koguti Ukraina toetuseks 1070 eurot. Pakkumisele tuli kaheksa komplekti Eestis vändatud filmidega seotud esemeid. Videosalvestust oksjonist saab vaadata Facebookist.

Kõrgeima hinna, 300 euroga müüdi Christopher Nolani «Teneti» T-särk ja lauamäng, mida täiendas eelmisel aastal Eestis filmitud, kuid veel välja tulemata ajaloolises põnevikus «Burial» mängiva «Harry Potteri» staari Tom Feltoni autogrammiga kaart.

Mart Sanderi uues filmis «Kuues saladus» kasutatav smaragdsõrmus läks kaubaks 160 euro eest.

Võrdselt 150 euroga leidsid omaniku «Tõe ja õiguse» režissööri Tanel Toomi autogrammiga filmiraamat ja plakat koos erimärgistusega filminapsiga ning peagi välja tuleva korvpallifilmi «Kalev» pusad koos Toomas Aria põneviku «Õiglus» nokamütsi ja võtetel kasutatud püstoliga.

Ära müüdi ka ülejäänud komplektid, mille olid välja pannud filmide «Karv», «Vanamehe film», «Omerta 6/12» ja «Apteeker Melchior» tegijad.

Meeleoluka oksjoni viis läbi Mart Sander.

Saadud tulu annetab festival mittetulundusühingule Slava Ukraini, kes paneb kokku ja toimetab Ukrainasse humanitaarabisaadetisi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles