R, 9.12.2022

Kultuuriuudised: Eesti põnevussari lendas maailma

Kultuuritoimetus
Kultuuriuudised: Eesti põnevussari lendas maailma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tambet Tuisu kehastatud Alfred Vint «Reeturis». 
Tambet Tuisu kehastatud Alfred Vint «Reeturis». Foto: Kalle Veesaar

«Reetur» jõuan 64 miljoni vaataja ette. 

Eesti põnevussari jõuab 46 miljoni vaatajaga voogedastusse

Eesti Rahvusringhäälingu ja Elisa koostöös valminud põnevussari «Reetur» jõudis möödunud aastal rahvusvahelisele teleturule ning tänavu on Eesti originaalsarja näitamisõigused omandanud Disney+Hotstar, üks India suurimaid voogedastusplatvorme.

Disney+Hotstar on soetanud spioonipõneviku «Reetur» näitamisõigused ning Elisa sisujuht Toomas Ili märgib, et nii suure publiku ette pole ükski Eesti sari varem jõudnud. «Spioonidraamad on India voog­edastusplatvormidel järjepidevalt edukad ning «Reeturil» on ülimalt kvaliteetne lugu, näitlejatöö ja produktsioon, et 46 miljoni kasutajaga platvormil uut fännibaasi kasvatada.»

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe usub, et selline edulugu loob võimalusi ka tulevastele Eesti sarjadele: «Kui varem on meie levifookus olnud pigem Euroopa-keskne ja konkurents sellel turul väga karm, siis koostöö India müügiagendiga Go Quest on näidanud, et meie toodetud sisul on võimalusi kogu maailmas.»

Sarja näitamisõigused on omandanud ka Jaapani erameediafirma WOWOW, Leedu Rahvusringhääling LRT ning Austraalia SBS, lisaks on huvi sarja vastu üles näidanud meediafirmad Aasias, Austraalias ja Lõuna-Ameerikas.

Kaader filmist «Päästja müügiks. «Salvator Mundi» lugu». 
Kaader filmist «Päästja müügiks. «Salvator Mundi» lugu». Foto: PÖff

Kunstipõnevik paljastab maailma kalleima maali saladuse

Kas 450 miljonit dollarit maksnud «Salvator Mundi» on Leonardo da Vinci maal või üks kunstiajaloo suurimaid pettusi? Seda uurib Prantsuse režissöör Antoine Vitkine oma kunstipõnevikus «Päästja müügiks. «Salvator Mundi» lugu», mis jõuab ekraanile 18. mail Kumu dokumentaalfilmide sarjas.

2017. aastal müüdi Londonis maailmarekordilise hinna eest Leonardo da Vincile omistatud maal, mis kujutab Jeesus Kristust. Väidetavaks ostjaks oli Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman. 2005. aastal maksis sama töö vaid 1175 dollarit, tõsi, siis veel koopia nime all. 18. mail kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Haus Galerii juht Piia Ausman. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Film «Kas sa armastad mind?», režissöör Tanja Nojabrjova. 
Film «Kas sa armastad mind?», režissöör Tanja Nojabrjova. Foto: Kaader Filmist

PÖFF esitleb Cannes’i filmifestivalil uusi Ukraina filme

Ukraina toetuseks viib Pimedate Ööde filmifestival Cannes’i festivali turule Ukraina filmiprojektid. Ühe maailma suurima filmituru Marché du Film esitlusprogrammis «Goes to Cannes» tutvustab PÖFFi filmitööstusüritus Industry@Tallinn & Baltic Event viit peagi valmivat Ukraina filmi: Roman Bondartšuki «Toimetus», Tarass Droni «Klaasist maja», Tonja Nojabrjova «Kas sa armastad mind?», Natalija Vorožbõti «Deemonid» ja Semen Mozhovõi «Krüsanteemipäev».

«Goes to Cannes» on Cannes’i filmituru esitlusprogramm, kus viis tuntud festivali ja regionaalset filmiturgu tutvustavad müügiagentidele, levitajatele ja festivalide programmikoostajatele järeltootmises filmiprojekte kogu maailmast. PÖFF kuulub valitute sekka teist aastat järjest.

Märksõnad
Tagasi üles