T, 5.07.2022

Kultuuri lühiuudised: Narvas toimub laste ooperi- ja balletifestival

Kultuuritoimetus
Kultuuri lühiuudised: Narvas toimub laste ooperi- ja balletifestival
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lavastus «Orkestrimäng».
Lavastus «Orkestrimäng». Foto: Rahvusooper Estonia

Narvas toimub laste ooperi- ja balletifestival

Täna ja homme toimub Vaba Lava Narva teatrikeskuses mänguline ja rahvusvaheline laste ooperi- ja balletifestival Narva, mille raames etenduvad kogu perele mõeldud tantsuetendus «Cipollinka ja tema sõbrad» (Tantsuteater Polly), haridusprojektid «Balletilugu» ja «Orkestrimäng» (Rahvusooper Estonia) ning lavastus «Bach in the Street» (Rootsi). Festivali algataja on Narva päritolu ooperilaulja Julia Savitskaja, kes on aastast 2015 korraldanud ka Narva ooperipäevade festivali.

Fotografiska kohvikus toimub võrukeelne luuleõhtu

Homme toimub algusega kell 19 Fotografiska kohvikus võrukeelne luuleõhtu, kus loevad oma luuletusi võru keeles ette neli Põhja-Eesti kultuuriinimest: Berit Kaschan (pildil), Kelli Kiipus, Maria Lee Liivak ja Indrek Spungin. Luuletused on võru keelde tõlkinud Triinu Laane ja Sulev Iva. Luuleõhtu eesmärk on populariseerida võru keelt, üritust korraldab MTÜ Uma kiil ja miil.

ARS kunstilinnakus toimub Avatud Ateljeede Päev

Täna kell 16–20 toimub ARS kunstilinnakus (Pärnu mnt 154, Tallinn) traditsiooniline Avatud Ateljeede Päev, mil linnakus töötavate kunstnike ja disainerite uksed on lahti kõigile huvilistele. Kevadisel õhtupoolikul saab ateljeedes ja töökodades ringi vaadata, kohtuda loojatega ning nautida isetegemist töötubades, vaadata kunsti, kuulata muusikat, teha sisseoste kunstnike stuudiotest.

Oma ateljee ukse avavad: Anu Purre, Arne Maasik, ARS Keraamikakeskus, ARS Portselan, Egle Ehtjen, Elna Kaasik, Emma-Elfriide, Ene Raud-Mägi, FP2, Ian-Simon Märjama, IKIGI köitegaraaž, Ingrid Helena Pajo, Julia Valtanen, Kadri Toom, Kärt Seppel, Kersti Karu, Laivi Suurväli, Liisa Kruusmägi, Maarja Mäemets, Margit Salk, Maria-Kristiina Ulas, Mart Vaarpuu, Märt Vaidla ja Tõnu Narro (Narrot), Mart Vainre, Merike Hallik, Mokoko, NOBA, Piret Rohusaar, Sigrid Luitsalu, Sten Saarits, Taavi Talve, Triin Lehismets ja Ubunoir.

TarSlämmi tänavuse finaali võitis Päiv Jürgen Dengo

13. mail toimunud TarSlämmi võitis Päiv Jürgen Dengo (pildil), kellel on au esindada Tartut ühe oma videosse filmitud luuletusega UNESCO kirjanduslinnade korraldataval rahvusvahelisel võistlusel Slamovision. Samuti pääseb ta 19. augustil toimuvale üleriigilisele Eesti Slämmile. Sinna pääsesid Tartust ka teise koha saanud Murca ja kolmandaks tulnud Tommi Turunen (Mika Keräneni karjala- ja võrukeelne alter ego). Jürgen Dengo on ainus, kes on TarSlämmi kaks korda võitnud – 2017 ja 2022.

Märksõnad
Tagasi üles