Kratid karglevad koomiksikülgedel: «Rehepapi» graafiline romaan saab teise osa

Kultuuritoimetus
Copy
«Rehepapp ehk novembri teine pool» kogub rahalist toetust Hooandjas
«Rehepapp ehk novembri teine pool» kogub rahalist toetust Hooandjas Foto: Veiko Tammjärv

Kunstnik Veiko Tammjärv plaanib raamatuna välja anda teise osa oma graafilisest romaanist «Rehepapp», mille aluseks on Andrus Kivirähki menuromaan. Eelmise aasta lõpus valmis saanud raamatu «Rehepapp ehk novembri esimene pool» trükkimiseks kogus Tammjärv toetust platvormil Hooandja. Ka teise osa trükkimiseks käib Hooandjas kampaania, mida on toetatud 2636 euroga.

«Paljudega Teist olen juba tuttav, kuna aasta tagasi oli Hooandjas Andrus Kivirähki «Rehepapp» ainetel valminud graafilise romaani esimene osa. «Rehepapp ehk novembri esimene pool» leidis minu suureks rõõmuks palju toetajaid ja nüüdseks on joonistatud piltjutustus huvilisteni jõudnud. Täna on mul hea meel esitleda Hooandjas graafilise romaani teist osa. Lugejale juba tuttavate tegelaste toimetamised mahuvad sel korral 160-le leheküljele. Kokku on raamatus 607 eraldi pilti, mille joonistamiseks kulus 11 kuu jooksul valdav osa igapäevastest vabadest tundidest,» seisab uue «Rehepapi» koomiksiraamatu kirjelduses.

Tammjärv lisab, et raamatu formaadis graafilise romaani joonistamist võiks võrrelda Tartu Suusamaratoniga. «Füüsiselt ja vaimselt tervena finišisse jõudmiseks on vaja jagada jõuvarud süsteemselt kogu distantsile. Terve see teekond on pakkunud katsumusi ja nõudnud suurt panustamist. Ja mitte ainult minult vaid kogu perekonnalt, kes mind sellel teekonnal igati toetasid.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles