GALERII ⟩ Ivo Uukkivi on tänavune Eesti ajaloo mõtestaja teatris!

Kultuuritoimetus
Copy

Täna anti pidulikult üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendium, mille eesmärk toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris. Seekordseks stipendiumi laureaadiks on näitleja Ivo Uukkivi, kes pälvis 3000 euro suuruse preemia Lennart Meri rolli eest lavastuses «Pöördtooliaastad». Vaata galeriist, kuidas nägi välja preemia pidulik üleandmine!

Lisaks Ivo Uukkivile antud preemiale pälvisid tänavu Kristi ja Siim Kallase fondi lavastusprojekti toetused kolm teatriprojekti:

  • SA Kuressaare Teater pälvis 3000 eurose toetuse Ester Purje mälestustel põhineva lavastuse «Unistus» lavale toomiseks Kuressaare Teatris; 
  • MTÜ Teatritalu pälvis 4000 eurose toetuse Nikolai Baturini elule ja loomingule tugineva näidendi «Kotka tee taeva all» lavale toomiseks Saueaugu Teatritalus;
  • MTÜ Tartu Suveteatri Selts pälvis 3000 eurot trükikunstimeistri Karl Kabanovi päevikutel põhineva lavastuse Eesti trükitööstuse eluolust lavale toomiseks Karlova Teatris.

2022. aastal eraldati stipendiumideks ja toetusteks kokku 13 000 eurot. Stipendiumite otsuse tegi Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi. Kogu oma tegevusaja jooksul 2010. kuni 2022. aastani on Kristi ja Siim Kallase fondist kokku eraldatud 35 stipendiumi ja 9 toetust summas 91 873 eurot.

Kristi ja Siim Kallase fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2009. aastal ning fondi eesmärk on toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles