L, 25.03.2023

Võimas uudis hevifännidele: Megadeth annab suvel Tallinnas kontserdi!

Kultuuritoimetus
Võimas uudis hevifännidele: Megadeth annab suvel Tallinnas kontserdi!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Megadeth Rock Cafés, 2012.
Megadeth Rock Cafés, 2012. Foto: Jelena Rudi

26. juulil esineb Tallinna lauluväljaku Mere alal thrash-metali bänd Megadeth. Tegemist on legendaarse Dave Mustaine’i bändi ainsa kontserdiga Baltikumis ning see saab kahtlemata olema hevimetali fännide pidupäev. 

Megadethile panid 1983. aastal alguse kitarrist, helilooja ja vokalist Dave Mustaine ning bassist David Ellefson. Tegemist on ühe tähtsaima thrash-metali bändiga maailmas - Megadeth kuulub koos Metallica, Slayeri ja Anthraxiga selle skeene suurde nelikusse.

Oma 40 aasta pikkuse karjääri jooksul on Megadeth välja andnud 16 stuudioalbumit, millest kuus on USAs plaatinastaatusesse tõusnud ning mida on kokku müüdud üle 40 miljoni koopia. Bändi tunnustatakse tehnilise osavuse ning originaalsuse eest, nad on võitnud mitmeid erinevaid muusikaauhindu, sealhulgas ka Grammy ja koos teiste suure neliku liikmetega peetakse neid olulisimateks thrash-metal žanri loojateks ja arendajateks.

Kuid kõige olulisemaks võib pidada Megadethi fännide armeed, mille suurus ulatub miljonitesse inimestesse ja ühendab erinevaid põlvkondi. Igal rokk-kontserdil võib leida kellegi, kellel on seljas Megadethi särk või pusa, mis näitab, et Megadethi tuntus on ammu ületanud ühe konkreetse žanri piirid.

Megadethi liider Dave Mustaine oli Metallica esimene kitarrist enne kui bänd oma debüütalbumi avalikustas. Rohke keelatud ainete tarbimine ning omavahelised tülid said siiski saatuslikuks ja Dave visati bändist välja. Seejärel otsustas ta kokku panna bändi, mis on Metallicast üle nii mänguoskuste kui kitarrimängu kiiruse poolest ning teeb üldse raskema suunitlusega muusikat. Tuleb tõdeda, et see tal ka õnnestus, sest just tehniline täpsus ja oskused ning mängukiirus on Megadethi trumpideks. Paljude žanri fännide jaoks teeb just Megadeth seda tõelist thrash metalit.

Bändi debüütalbum «Killing Is My Business… and Business Is Good» (1985) saavutas üsna keskpärase tulemuse, kuid bändiliikmed jätkasid visalt oma tegevust ning juba järgmine plaat «Peace Sells… but Who’s Buying?» (1986) tõi laiema publiku huvi. Järgmised albumid «So Far, So Good... So What!» (1988), «Rust in Peace» (1990), «Countdown to Extinction» (1992) koos ülemaailmse tuuritamisega tõid kaasa suured müüginumbrid ja plaatinastaatused.

Järgnevatel aastatel andis Megadeth välja albumeid, mis kinnitasid bändi staatust raskemuusika gigantide seas. Oma laulusõnades räägib Mustaine tihti sellistest teemadest nagu poliitiline korruptsioon, ülemaailmsed vandenõuteooriad, sõjad, tavatöölise kaduvad võimalused püüda «Ameerika unistust».

Megadeth esineb Tallinnas 26. juulil, Tallinna lauluväljaku Mere alal. Piletimüük algab Piletilevi uudiskirja “Piletipost” saajate jaoks juba kolmapäeval, 1. veebruaril kell 11.00 ning avalik müük saab alguse sel reedel, 3. veebruaril kell 11.00. Kiirematele ostjatele on piletihind €59.

Piletimüük algab Piletilevi uudiskirja “Piletipost” saajate jaoks juba kolmapäeval, 1. veebruaril kell 11.00 ning avalik müük saab alguse sel reedel, 3. veebruaril kell 11.00.

Märksõnad
Tagasi üles