L, 25.03.2023

Suri legendaarne «Viiuldaja katusel» näitleja

Kultuuritoimetus
Suri legendaarne «Viiuldaja katusel» näitleja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Chaim Topol piimamees Tevyena 1971. aasta filmis «Viiuldaja katusel»
Chaim Topol piimamees Tevyena 1971. aasta filmis «Viiuldaja katusel» Foto: Capital Pictures/PLF/Scanpix

87-aastaselt suri näitleja Chaim Topol, «Viiuldaja katusel» näitleja, kes kehastas piimamees Tevyet karjääri vältel enam kui 3500 korda. Näitleja surmast teatas Iisraeli president, vahendab Guardian. 

Chaim Topol, Iisraeli näitleja ja laulja, oli peamiselt tuntud oma osatäitmise poolest filmis «Viiuldaja katusel», kus kehastas piimamees Tevyet. Topol oli vaid 30-aastane, kui ta 1966. aastal esimest korda viiekümneaastast Tevye’t laval mängima hakkas ning lõpetas Tevye kehastamise 2009. aastal, kui oli 70. eluaastates.

Topol suri kolmapäeval oma kodus Iisraelis, ümbritsetuna oma perekonnast, teatas kohalik meedia. Tema poeg oli hiljuti kinnitanud, et näitlejal diagnoositi eelmisel aastal dementsus.

Iisraeli president Isaac Herzog kirjeldas näitlejat tema surma kohta tehtud avalduses kui «andekat näitlejat, kes vallutas palju lavasid Iisraelis ja välismaal, täitis oma kohalolekuga kinoekraanid ja tungis eriti sügavale meie südametesse».

Topol kehastas piimamees Tevyet üle viie aastakümne ning esitas rolli kokku enam kui 3500 korda. Samuti kehastas ta tegelaskuju 1971. aasta filmis, mille eest võitis parima meesnäitleja Kuldgloobuse ning oli nomineeritud parima meesosatäitja Oscarile.

Chaim Topol sündis 1935. aastal Tel Avivis. 18-aastaselt astus Topol Iisraeli sõjaväkke, kus temast sai meelelahutustrupi liige. 

Märksõnad
Tagasi üles