P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toomas Edurist saab Estonia balleti uus juht

Hanneli Rudi
Toomas Edurist saab Estonia balleti uus juht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toomas Edur.
Toomas Edur. Foto: Sille Annuk

Alates selle aasta 1. augustist asub Toomas Edur tööle rahvusooper Estonia balleti kunstilise juhina.

Nädalavahetusel oma tantsukarjääri lõpetanud Toomas Eduriga sõlmitakse leping viieks aastaks, teatas rahvusooper Estonia.

Lisaks talle kandideerisid Estonia balletijuhi kohale Kaie Kõrb, Teet Kask ja praegune balletijuht Tiit Härm.

Toomas Edur lõpetas Tallinna Balletikooli 1988. aastal ning töötas Estonias aastail 1988-1990. Alates 1990. aastast on ta olnud Inglise Rahvusliku Balleti solist ning aastail 1996-1997 oli ta Birminghami Kuningliku balleti külalissolist.

Toomas Edurit on pärjatud mitmete auhindadega: 1990. aastal koos Age Oksaga parima paari auhind Rahvusvahelisel Balletivõistlusel USAs, 1994. aastal auhind silmapaistva esinemise eest balletis (Evening Standard Outstanding Performance Award for Ballet 1994), 2001. aastal Valgetähe III klassi teenetemärk, 2002. aastal koos Age Oksaga unikaalse partnerluse auhind (Unique Partnership Award - Critics Circle) ja 2004. aastal Laurence Olivier' auhind silmapaistvate tulemuste eest tantsus.

2004. aastal oli ta Prix Benois de la Danse'i nominent. Samast aastast on ta Briti Balletiorganisatsiooni patroon.

Märksõnad
Tagasi üles