Saada vihje

Jeremy Clarkson on BBC hävitavast otsusest löödud: mõnede jaoks on autod vaid poolteist tonni klaasi ja metalli

Copy
Jeremy Clarksoni (pildil), James May ja Richard Hammondi saade «The Grand Tour» lõppes eelmisel aastal ja sellega pani Clarkson igaveseks punkti autosaadete juhtimisele.
Jeremy Clarksoni (pildil), James May ja Richard Hammondi saade «The Grand Tour» lõppes eelmisel aastal ja sellega pani Clarkson igaveseks punkti autosaadete juhtimisele. Foto: picture alliance / Hasan Bratic

Jeremy Clarkson on sügavalt pettunud BBC otsuses saata lammutamisele suur hulk «Top Geari»​ saates säranud unikaalseid autosid. «Mõnede inimeste jaoks on autod lihtsalt poolteist tonni klaasi, plastikut, metalli ja kummi,» ütles Clarkson kurvastusega.

Jeremy Clarkson on öelnud, et tal on kurb meel, et BBC lammutab paljusid Top Geari saates nähtud kohandatud autosid.

Endine «Top Geari»​ ja «The Grand Touri»​ saatejuht kommenteeris BBC otsust hävitada mitmeid meeldejäävaid sõidukeid, mida Clarkson ja tema kaasjuhid Richard Hammond ja James May saates aastatel 2002–2015 ümber tegid.

Need autod olid kuni 2023. aastani avalikkusele nähtavad Rahvuslikus Automuuseumis (National Motor Museum), kuni näitus suleti pärast Freddie Flintoffi peaaegu surmaga lõppenud õnnetust sarja filmimise ajal.

Nüüd on BBC otsustanud mõned neist modifitseeritud sõidukitest täielikult lammutada.

Lammutusele saadetud autode hulka kuuluvad näiteks Mini Cooper, mida kasutati 2006. aastal autode suusahüppes, ja karavanist õhulaev, millega May 2010. aastal üle Inglismaa lendas.

«Mul on kurb meel, et paljud neist on hävitatud,» ütles Clarkson ajalehele The Sun. Telemehe tegemisi saab praegu jälgida tema saates «Clarkson's Farm».

«Arvan, et probleem on selles, et mõnede inimeste jaoks on autod lihtsalt poolteist tonni klaasi, plastikut, metalli ja kummi. Aga autoentusiastide jaoks on need midagi enamat. See kehtib eriti Top Geari saadetes kasutatud autode kohta,» kostis Clarkson.

BBC Studios selgitas, et «enamik ikoonilisi autosid on ümber paigutatud», kuid pisendas lammutamisele minevate autode tegelikku arvu.

Esindaja väitis, et «paljud neist on avalikkusele nähtavad uues asukohas, mille kohta tehakse varsti teadaanne».

Pärast Flintoffi õnnetust teatas BBC, et Top Geari tootmine on «määramatuks ajaks peatatud» ja saate tulevik on endiselt ebaselge.

Pärast Clarksoni, Hammondi ja May ühiseid aastaid «Top Gearis» siirdusid nad Amazoni platvormile Prime Video sarjaga «The Grand Tour»​, mis esilinastus 2016. aastal.

Populaarse reisisaate «The Grand Tour» viimases saates ühinevad Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May viimaseks ühiseks reisiks ning sõidavad Zimbabwesse.
Populaarse reisisaate «The Grand Tour» viimases saates ühinevad Jeremy Clarkson, Richard Hammond ja James May viimaseks ühiseks reisiks ning sõidavad Zimbabwesse. Foto: Amazon Prime / Seriaalikaader

Saate viimane osa ei olnud mitte ainult «The Grand Touri» finaal, vaid ka Clarksoni 22-aastase koostöö lõpp oma kaassaatejuhtidega – ja tema isiklik lõpp autosaadetega.

Jeremy Clarkson selgitas hiljuti, et ta on nüüd liiga vana ja paks, et sõita isegi selliste autodega, mis talle päriselt meeldivad. «Ja ma ei taha sõita autodega, mis mulle ei meeldi,» rääkis Clarkson The Sunday Timesile.  

Clarkson ütles, et nad on kolmekesi õnnelikud, et nende töösuhe ei lagunenud «skandaalide ja kõmulehtede pealkirjade keerises», vaid lõppes «turvaliselt ja rahulikult».

Tagasi üles