Saada vihje

LÕPUKS OMETI MIDAGI SOODSAT Eesti muuseumid avavad uksed vaid ühe euro eest või täiesti tasuta (1)

Kumu kunstimuuseum.
Kumu kunstimuuseum. Foto: aquatarkus / Shutterstock.com
  • Tänavune Muuseumiöö on pühendatud raamatutele.
  • Sel aastal möödub 500 aastat esimese teadaoleva eestikeelse raamatu mainimisest.
  • Muuseumiööl maksab muuseumipilet vaid ühe euro, mitu muuseumi avavad uksed tasuta.

Laupäeval, 17. mail toimub taas Muuseumiöö, mille raames avab oma uksed ligi 200 muuseumit ja mäluasutust üle Eesti ning on avatud tavapärasest kauem.

Kuna sel aastal möödub 500 aastat esimese teadaoleva eestikeelse raamatu mainimisest, kannab seekordne muuseumiöö nime «ÖÖS ON RAAMATUT!». Muuseumiööd korraldavad igal aastal Eesti muuseumid koos Eesti Muuseumiühinguga. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks «Öös on asju», seekord on Muuseumiöö pühendatud kirjandusele.

Muuseumiöö toimub 17. mail.
Muuseumiöö toimub 17. mail. Foto: Kuvatõmmis

Uuringud näitavad, et nii muuseumide külastamine kui raamatute lugemine maandavad stressi. Kui aga muuseumis raamatuid uurida, on efekt suure tõenäosusega kahekordne, on toodud välja põhjusena, miks sel aastal ei tasu Muuseumiööd kindlasti maha magada.

Muuseumiööl maksab muuseumipilet vaid ühe euro, mitmed muuseumid ja mäluasutused avavad oma uksed lausa tasuta.​ Muuseumiööl tuleb muuseume külastama kümneid tuhandeid inimesi.

Muuseumiöö 2024 Tallinna bussijaamas.
Muuseumiöö 2024 Tallinna bussijaamas. Foto: Martin Dremljuga

Mullu läks edukalt

Eelmise aasta Muuseumiööl külastati kõige enam Tallinna Raekoda, Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi ja Suurgildi hoonet, KUMU kunstimuuseumi, Niguliste muuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Meremuuseumi Paksu Margareetat ja Tallinna Bussijaama.

«Kõigis mainitud muuseumides oli külastajaid üle 1500. Kuid Muuseumiöö pole võidujooks külastajatele. Kõige tublimad olid siiski taas just väiksemad muuseumid, galeriid, kirikud jt, kelle programmid olid täis erinevaid elamusi ning sealt saadud emotsioon ja isiklik suhtlus jäävad kindlasti kauaks külastajatega,» rääkis mullu Eesti Muuseumiühingu juht Anu Viltrop.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles