Teadlane võis leida senitundmatud Shakespeare´i teosed

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Jürgen Tamme
Copy
Briti näitekirjaniku William Shakespeare´i protree.
Briti näitekirjaniku William Shakespeare´i protree. Foto: AP / Scanpix

Briti kirjandusteadlase sõnul avastas ta kuus senitundmatut inglise kirjanduse suurkuju William Shakespeare´i teost.


Akadeemik John Cassoni väitel kirjutas 16. sajandi kuulus briti kirjanik ja näitekirjanik oma karjääri alguses soneti Kreeka mütoloogiategelasest Phaetonist («Phaeton»), komöödia Valencia printsist Mucedorusest («Mucedorus») ning kaks kuninganna Elizabet I aegset populaarset tragöödiat «Locrine» ja «Arden of Faversham», kirjutas Telegraph.

Lisaks eelpool mainitud teostele usub Casson, et Shakespeare on ka näidendite «Thomas of Woodstock» ja «Yorkshire Tragedy » autor.

Cassoni sõnul on võimalik, et Shakespeare kirjutas oma esimesed kirjatööd 1590. aastate alguses, kasutades selleks pseudonüümi Phaeton.

Kolm aastat Shakespeare´i teoseid uurinud Casson üritas tuua selgust ka diplomaat Sir Henry Neville´i ellu. Viimasele on mitmed teadlased omistanud Shakespeare´i teoste autorluse.

Kahtlejate põhiargumendiks on väide, et kitsastest oludest Stratfordist pärit Shakespeare`il, kes oma elu jooksul kunagi välismaale ei sattunud, puudusid vajalikud poliitika-alased teadmised ja võõrkeelte oskus, et kirjutada nii kõrgetasemelisi teoseid.

Neville´i kõrval on Shakespeare`i tööde autorlust omistatud ka Christopher Marlowe`le, Francis Baconile ja Oxfordi krahvile Edward de Verele.

Cassoni sõnul kirjutas Shakespeare  vaatamata 16. sajandi kõikvõimalikele vandenõuteooriatele oma teosed siiski ise.

Märksõnad

Tagasi üles