Selliseid autoreid on Eestis üha rohkem ning see on ka põhjuseks, miks Kirjastuste Liidu poolt avaldavates raamatumüügiedetabelites on tihti puudu näiteks Mihkel Muti, Indrek Hargla, Valdur Mikita, Mihkel Raua, Vahur Kersna ja paljude teiste enimmüüdud autorite teosed. Nad on kõik kirjutanud raamatuid, mille välja andmisel on nad loobunud traditsiooniliste kirjastuste teenustest. See illustreerib väga hästi seda, kuhu poole kirjastusturg täna liigub.
Raamatute jae- ja hulgimüük nõuab olulisi investeeringuid, oskusteavet, kogemusi, spetsialiste ning ära tasumiseks ka väga hästi korraldatud struktuuri ning loomulikult palju tööd. Selleks, et kirjastuste poolt välja antavad sajad raamatud kuus jõuaks raamatuostja või laenutajani, on vaja sõlmida ja hoida lepingud sadade ettevõtetega, hinnata sadu ilmuvaid raamatuid kuus, lisada need andmebaasidesse, jagada sortiment õigesti laiali, ladustada, vajadusel tagastada, hinnastada, korraldada mõistliku hinna ja kiirusega transport, koolitada teenindajaid, investeerida kaupluste sisustusse, maksta konkurentsivõimelist palka, kauplusepindadelt renti (mis on samal tasemel riidepoodide, apteekide, kullaäride ja muu kaubandusega), luua suurepäraseid väljapanekuid ja üritusi, turundada internetis, hoolitseda sotsiaalmeedia, uudiskirjade, e-äri kiire arenemise, koostööpartnerite heaolu ja veel lugematu hulga asjade eest.
See, et Rahva Raamat on suutnud kõike seda teha nii hästi, et saame öelda, et üks Eesti raamatupood on nelja maailma parema seas, või et meie e-pood on kõigist Eesti e-poodidest kasutajasõbralikem ja toob raamatud lugejale pakiautomaati juba tellimise päeval, või et meie ladu on üks Eesti efektiivsemaid ja digitaliseeritumaid, on pikaajalise pühendumise, töö ning investeeringute tulemus.