Uue Tänava Orkester murrab selgroo

Uue Tänava Orkester ja solist Tuuri Dede.

FOTO: Uue Tänava Orkester

Täna, 24. oktoobri õhtul kell 19 annavad Uue Tänava Orkester ja dirigent Kaspar Mänd Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas järjekorras juba viienda kontserdi. Kavas Beethoveni 5. sümfoonia ning Mahleri laulud tsüklist «Poisi võlusarv».

2016. aasta jaanuaris loodud Uue Tänava Orkestri tuumiku moodustavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli tudengid ja vilistlased. Noorteorkester on kokku tulnud ühise eesmärgiga – esitada aasta jooksul kõik Ludwig van Beethoveni sümfooniad. Nii tuleb täna, orkestri viiendal kontserdil, ettekandele helilooja kõige tuntum 5. sümfoonia c-moll. Sellega on üle poole eesmärgist täidetud. 

Orkestri kunstiline juht ja eestvedaja Kaspar Mänd leiab, et noorte muusikute jaoks on väga oluline tunda sümfoonilise muusika põhivaramusse kuuluvaid teoseid. «Orkestri liikmetega on meil plaanis üheksa kontserdi jooksul ette kanda kõik Beethoveni sümfooniad ja sekka ka klassikaliste soolokontsertide põhivaramusse kuuluvaid teoseid,» sõnas noor dirigent.

Nii on tänasel kontserdil solistiks silmapaistev noor metsospran Tuuri Dede, kes on pälvinud tähelepanu nii kodu- kui välismaal. Tuuri soleerimisel kõlavad kontserdil Gustav Mahleri laulud tsüklist «Poisi võlusarv».

    Tagasi üles